WT w siatkówce plażowej: Cztery polskie duety w turnieju głównym w Cancun

Siatkówka
WT w siatkówce plażowej: Cztery polskie duety w turnieju głównym w Cancun
fot. PAP
Cztery polskie duety w turnieju głównym w Cancun

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak awansowali z kwalifikacji do turnieju głównego World Tour w siatkówce plażowej w Cancun. W eliminacjach nie musiały grać dwie polskie pary: Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek.

Rudol i Szałankiewicz pokonali amerykańską parę William Kolinske, Miles Evans 2:0 (21:15, 21:19) i Rosjan Daniła Kuwiczkę i Antona Kislycyna 2:1 (18:21, 21:15, 15:7), a Kantor i Łosiak wygrali z Nikaraguańczykami Rubenem Morą Romero i Danym Lopezem Alvarado 2:0 (21:7, 21:11) i Argentyńczykami Nicolasem Capogrosso i Julianem Amado Azaadem 2:1 (21:13, 19:21, 15:11).

 

ZOBACZ TAKŻE: Triumf Mola i Soeruma w pierwszym turnieju w Cancun

 

W pierwszej rundzie meksykańskich kwalifikacji odpadli Miłosz Kruk i Mikołaj Miszczuk, którzy przegrali z Estończykami Kustim Nolvakiem i Martem Tiisaarem 0:2 (15:21, 15:21).

 

W fazie grupowej miejsce mieli zapewnione: Wojtasik, Kociołek i Fijałek, Bryl.

 

To drugie zawody z rzędu w Cancun. Kilka dni temu triumfowali: Brazylijki Taiana Lima i Talita Da Rocha Antunes oraz Norwegowie Anders Mol i Christian Soerum.

 

Wojtasik i Kociołek odpadły w barażu o awans do 1/8 finału, a Kantor i Łosiak zatrzymali się na fazie grupowej. Eliminacji nie przeszły trzy biało-czerwone duety: Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz, Rudol i Bryl oraz Kruk z Szałankiewiczem.

 

W drugiej imprezie Bryl gra ze swoim stałym partnerem Fijałkiem, który długo wracał do sił po ubiegłorocznej operacji barku i późniejszej rehabilitacji. Duet ten jest pewny wywalczenia przepustki na igrzyska w Tokio z rankingu olimpijskiego.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie