Macedonia Północna współgospodarzem mistrzostw Europy siatkarzy 2023!

Siatkówka
Macedonia Północna współgospodarzem mistrzostw Europy siatkarzy 2023!
fot. Cyfrasport
Polscy siatkarze to aktualni brązowi medaliści mistrzostw Europy. W 2021 roku będą współgospodarzem turnieju.

Jak poinformowała siatkarska federacja Macedonii Północnej, kraj ten będzie współgospodarzem mistrzostw Europy siatkarzy w 2023 roku. To dość zaskakująca informacja, bo Macedończycy nie odgrywali dotychczas większej roli w rywalizacji na Starym Kontynencie.

Reprezentacja Macedonii Północnej dopiero w 2019 roku zadebiutowała w finałach mistrzostw Europy siatkarzy. Rywalizowali w grupie C w Lublanie. Wygrali dwa mecze (3:1 z Białorusią i 3:1 ze Słowenią), ale wcześniej trzy przegrali (1:3 z Finlandią, 0:3 z Turcją i 0:3 z Rosją) i odpadli z rywalizacji. Zostali sklasyfikowani na 17. miejscu. W styczniu zapewnili sobie awans do finałów ME 2021. Jak się teraz okazało, wystąpią w tej imprezie również w 2023 roku – tym razem w roli współgospodarza.

 

Zobacz także: Kto zagra w ME siatkarzy 2021? Poznaliśmy trzech kolejnych finalistów

 

Macedonia Północna dostąpiła zaszczytu zorganizowania rozgrywek jednej z grup mistrzostw Europy siatkarzy w 2023 roku. Jak poinformowała strona tamtejszej federacji, premier Zoran Zaew w pełni poparł organizację turnieju, co oznacza, że CEV powinna już jedynie formalnie potwierdzić decyzję.

 

– Rząd wspiera organizację najważniejszych europejskich wydarzeń na najwyższym poziomie, w tym Europejskiej Srebrnej Ligi 2021, Mistrzostw Europy U–19 w 2022 roku i grupy mistrzostw Europy 2023. Mogę powiedzieć, że Federacja Siatkarska Macedonii Północnej zbliżyła się do najlepszych organizatorów wielkich imprez siatkarskich w Europie – powiedział prezydent CEV Aleksandar Boricić.

 

– Cieszę się z tego zaszczytu przyznanego przez CEV. Wyrażam swoje mocne poparcie dla siatkówki, która w ciągu ostatnich kilku lat osiągnęła świetne wyniki na arenie międzynarodowej. Dla mnie satysfakcja jest tym większa, że ​​wielu siatkarzy pochodzi z mojego miasta Strumicy – przyznał premier Macedonii Północnej Zoran Zaev.

 

Najważniejszą imprezą obecnego sezonu będą dla macedońskich siatkarzy mistrzostwa Europy. Współorganizatorami najbliższego czempionatu Starego Kontynentu będą Polska, Finlandia, Czechy oraz Estonia. Turniej zostanie rozegrany w dniach 1–19 września.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze