ATP w Monachium: Kamil Majchrzak nie zagra w turnieju głównym

Ilya Ivashka znów był za mocny dla Kamila Majchrzaka

Kamil Majchrzak nie zdołał awansować do głównej drabinki turnieju ATP 250 na kortach ziemnych w Monachium. W pierwszej rundzie kwalifikacji Polak przegrał z Ilyą Ivashką 4:6, 6:7(5-7). To było drugie w historii spotkanie i druga porażka Majchrzaka z tym białoruskim tenisistą.

Majchrzak zajmuje obecnie 123. miejsce w rankingu ATP, Ivashka jest w nim 111. Choć to różnica niewielka, to za faworyta spotkania w pierwszej rundzie kwalifikacji w Monachium uznawano Białorusina. Po pierwsze dlatego, że w 2019 roku pokonał Polaka w trzeciej rundzie kwalifikacji US Open (6:1, 7:5). Po drugie w ostatnią środę Ivashka zaprezentował się doskonale w Barcelonie, gdzie na ceglanej mączce stawił czoła samemu Rafaelowi Nadalowi (3. ATP).  Przegrał, ale w trzech setach - 6:3, 2:6, 4:6.

Rozstawiony w kwalifikacjach z numerem 6. tenisista z Mińska z roli faworyta się wywiązał, choć Polak poprzeczkę zawiesił wysoko. O losach pierwszego seta zdecydowało jedno przełamanie i Białorusin wygrał 6:4. W drugiej partii zawodnicy zagrali "gem za gem" i doszło do tie-breaka. W nim walka też była wyrównana, ale więcej cierpliwości i precyzji miał w nim Ivaska. Zwyciężył w nim 7-5, w secie 7:6, a w meczu 2:0.

W kwalifikacjach w Monachium wystartuje 16 zawodników, czterech awansuje do turnieju głównego. Ivashka w decydującym meczu zagra z Litwinem Ricardasem Berankisem (89. ATP) lub 17-letnim Niemcem Maxem Hansem Rehbergiem (1093. ATP).

Z turnieju głównego singla wycofał się Hubert Hurkacz (16. ATP). Ze startu w grze podwójnej zrezygnowali Łukasz Kubot i Holender Wesler Koolhof.