EBL: WKS Śląsk Wrocław pokonał Legię Warszawa. Będzie trzeci mecz!

WKS Śląsk Wrocław pokonał Legię Warszawa 84:73 i tym samym wyrównał stan rywalizacji o brązowe medale Energa Basket Ligi. Najlepszym strzelcem wrocławian był Elijah Stewart z 19 punktami i 4 zbiórkami. Dla Legii Lester Medford zdobył 21 punktów i 7 asyst.

Początek spotkania był dość wyrównany, chociaż to Legia starała się być stroną z inicjatywą ofensywną, co udawało się m.in. dzięki Dariuszowi Wyce. Starał się na to odpowiadać Ben McCauley, ale po akcji Lestera Medforda to zespół z Warszawy miał cztery punkty przewagi. Ostatecznie jednak po 10 minutach było tylko 23:21. W drugiej kwarcie Elijah Stewart sprawił, że to WKS Śląsk wychodził na prowadzenie. Później nawet zanotował serię 8:0 i dzięki trójce Strahinji Jovanovicia uciekał na dziewięć punktów. Jamel Morris i Jakub Karolak lekko odrabiali straty, ale teraz to wrocławianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Pierwsza połowa po rzucie Stewarta zakończyła się wynikiem 45:37.

Ben McCauley grał świetnie, a po trójce Kyle’a Gibsona przewaga zespołu trenera Olivera Vidina wynosiła już 13 punktów w trzeciej kwarcie. Legia nie potrafiła dotrzymać kroku rywalom - szczególnie w ofensywie. Ważnym graczem rywali był też Elijah Stewart, a ekipa z Warszawy nie mogła zmniejszyć strat. Po 30 minutach było 65:49. W kolejnej części spotkania po akcjach Aleksandra Dziewy różnica wynosiła już 23 punkty. Tak dużej różnicy zespół trenera Wojciecha Kamińskiego nie był w stanie odrobić. W końcówce spotkania szkoleniowcy chętniej korzystali z rezerwowych, więc szansę na pokazanie się dostali młodsi gracze. Ostatecznie WKS Śląsk zwyciężył 84:73 i doprowadził do remisu w rywalizacji.

WKS Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 84:73 (21:23, 24:14, 20:12, 19:24)

WKS Śląsk Wrocław: Elijah Stewart 19, Strahinja Jovanovic 15, Ben McCauley 14, Kyle Gibson 13, Aleksander Dziewa 13, Ivan Ramljak 4, Mateusz Szlachetka 3, Michał Gabiński 2, Szymon Tomczak 1, Kacper Marchewka 0, Kacper Gordon 0, Jan Wójcik 0

Legia Warszawa: Lester Medford Jr 21, Benjamin Didier-Urbaniak 10, Walerij Lichodiej 7, Grzegorz Kulka 7, Jamel Morris 7, Grzegorz Kamiński 6, Jakub Karolak 5, Dariusz Wyka 5, Earl Watson 3, Nickolas Neal 2, Adam Linowski 0, Jakub Sadwoski 0

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw): 1-1. Trzecie, decydujące spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę o godz. 14:30 w "bańce" w Ostrowie Wlkp.