PGE Ekstraliga: Ciężka przeprawa mistrza w starciu z beniaminkiem

Żużel
PGE Ekstraliga: Ciężka przeprawa mistrza w starciu z beniaminkiem
fot. Cyfrasport
Unia – Apator 47:43.

Mistrzowie Polski do ostatniego wyścigu musieli drżeć o wynik w spotkaniu z beniaminkiem ekstraligi. Ostatecznie najlepsza para Fogo Unii Emil Sajfutdinow – Janusz Kołodziej nie zawiodła i gospodarze wygrali 47:43.

Mecz nie układał się po myśli faworyzowanej Unii. W pierwszych biegach zawodzili leszczyńscy Australijczycy Jason Doyle i Jaimon Lidsey, z kolei ich rodacy w Apatorze bracia Chris i Jack Holder odgrywali kluczowe role w swojej drużynie. W piątym biegu Paweł Przedpełski z Chrisem Holderem pokonali Lidseya oraz Doyle'a 5:1 i goście objęli prowadzenie 16:14.

 

Zobacz także: Kontuzja Taia Woffindena

 

Torunianie zaskakiwali swoją postawą w pierwszych startach. Świetnie radził sobie Paweł Przedpełski oraz Anglik Robert Lambert, który w szóstym biegu przez cztery okrążenia nękał Piotra Pawlickiego i minął go na ostatnim wirażu.

 

Przełomowym momentem meczu był dziewiąty wyścig, kiedy to Sajfutdinow z Kołodziejem wygrali podwójnie z parą Adrian Miedziński, Lambert. Anglik przez pierwsze okrążenie jechał na czele stawki, ale świetnie dysponowany tego dnia Sajfudtinow minął go, a po chwili żużlowiec Apatora oglądał plecy Kołodzieja. Wówczas gospodarze powiększyli przewagę do sześciu punktów (30:24).

 

W drugiej części spotkania przebudził się Lidsey, który wygrał bieg numer 10. Jack Holder zaciekle walczył o drugą lokatę z Doyle'em, obaj tasowali się na dystansie, ale ostatecznie to zawodnik gości jako drugi minął linię mety.

 

Po 12 biegach Unia prowadziła 40:32, ale w kolejnym starcie Pawlickiemu zdefektował motocykl i beniaminek zmniejszył straty do sześciu punktów. Kapitan "Byków" zmienił motocykl na nominowany wyścig, lecz to nie pomogło, gdyż przyjechał ostatni. Apator za sprawą Lamberta znów wygrał 4:2 i przed decydującym biegiem miał nawet szansę na wywiezienie z Leszna jednego punktu. Jack Holder, jako jedyny w tym spotkaniu wygrał z Sajfutdinowem, ale Przedpełski nie był w stanie "ruszyć" Kołodzieja i mistrzowie Polski zanotowali drugie zwycięstwo w tym sezonie. 

Fogo Unia Leszno – eWinner Apator Toruń 47:43

Punkty:

 

Fogo Unia: Emil Sajfutdinow 14 (3,3,3,3,2), Janusz Kołodziej 10 (3,2,2,2,1), Jaimon Lidsey 8 (1,0,3,2,2), Piotr Pawlicki 8 (3,2,3,d,0), Jason Doyle 3 (1,1,1,0), Krzysztof Sadurski 2 (1,1,0), Kacper Pludra 2 (w,1,1).

eWinner Apator: Jack Holder 14 (2,1,2,3,3,3), Robert Lambert 8 (0,3,1,1,3), Paweł Przedpełski 8 (2,3,2,1,0), Chris Holder 8 (2,2,1,2,1), Karol Żupiński 3 (3,0), Krzysztof Lewandowski 2 (2,0,0,0), Adrian Miedziński 0 (0,w,0).

 

Najlepszy czas dnia uzyskał Piotr Pawlicki - 61,81 s - w trzecim wyścigu. Sędzia: Paweł Słupski (Lublin). Mecz bez udziału publiczności.

 

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie