PlusLiga: Siedmiu zawodników rozstaje się z Jastrzębskim Węglem!

Siatkówka
PlusLiga: Siedmiu zawodników rozstaje się z Jastrzębskim Węglem!
fot. PAP
Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla.

Roszady w ekipie świeżo upieczonych mistrzów Polski! W sobotę rano klub poinformował, że siedmiu zawodników rozstanie się z drużyną.

Po zakończonych rozgrywkach Jastrzębski Węgiel opuszczają: Lukas Kampa, Jakub Bucki, Yacine Louati, Mohamed Al Hachdadi, Michał Szalacha, Grzegorz Kosok, z kolei Michał Gierżot zostanie wypożyczony do innego klubu.

 

Jeśli chodzi o zawodników mających ważne kontrakty z Jastrzębskim Węglem na przyszły sezon, to są to: Jakub Popiwczak, Jurij Gladyr, Łukasz Wiśniewski, Tomasz Fornal, Rafał Szymura, Szymon Biniek oraz Eemi Tervaportti. Już kilka dni temu potwierdzono, że ekipą z ławki trenerskiej dowodził będzie Andrea Gardini.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Szalona radość siatkarzy Jastrzębskiego Węgla po zdobyciu mistrzostwa Polski (WIDEO)

 

– Wszystkim zawodnikom, z którymi się rozstajemy, serdecznie dziękuję za wkład wniesiony do zespołu Jastrzębskiego Węgla. Wierzę, że odniesiony sukces w postaci mistrzostwa Polski pomoże im w dalszym rozwoju ich kariery. Życzę im wszystkiego dobrego – mówił Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

 

Lukas Kampa przyznał natomiast, że "wypełnił swoją misję".

 

- To był wyjątkowy czas, który będę pamiętał na zawsze. Czułem się tutaj jak w domu - zapewnił.

 

Jastrzębski Węgiel w ubiegłą niedzielę po raz drugi w historii wywalczył tytuł mistrza Polski. Ekipa Gardiniego sprawiła niemałą niespodziankę, dwukrotnie pokonując Grupa Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie