Premier League: West Ham - Chelsea. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

West Ham United, którego bramkarzem jest Łukasz Fabiański, rozegra w sobotę derby Londynu z Chelsea w 33. kolejce Premier League. Oba kluby walczą o awans do Ligi Mistrzów. Relacja na żywo z meczu West Ham - Chelsea na Polsatsport.pl.

West Ham i Chelsea mają po 55 punktów po 32 spotkaniach i są sklasyfikowane na miejscach, odpowiednio, piątym i czwartym. Za nimi są Tottenham - 53 pkt po 33 meczach - oraz Liverpool - również 53, ale po 32 występach.

 

Wszystko wskazuje na to, że ta czwórka rywalizować będzie o czwartą lokatę - ostatnią premiowaną awansem do Champions League. Manchester City - 77 pkt po 33 meczach - oraz Manchester United - 66 po 32 - są już poza zasięgiem, a czwartkowa wygrana z West Bromwich Albion 3:0 dała też trochę spokoju zajmującej trzecie miejsce ekipie Leicester City - 59 pkt po 32 spotkaniach.

 

Większość klubów z czołówki - bez Leicester City i West Hamu - zgłosiło się do udziału w Superlidze z udziałem 12 spośród najbogatszych klubów Europy, ale po fali krytyki wszystkie angielskie drużyny wycofały się z projektu. West Ham, który będzie w sobotę gospodarzem, nazwał te plany "atakiem na futbol", co nadaje sobotnim derbom dodatkowego znaczenia.

 

- Jesteśmy na czwartej pozycji i mamy wszystko w naszych rękach. Zmarnowaliśmy ostatnio dwie szanse na komplet punktów u siebie i to mnie trochę martwi. Ale walczymy dalej - powiedział niemiecki szkoleniowiec Chelsea Thomas Tuchel.

 

Relacja na żywo z meczu West Ham - Chelsea na Polsatsport.pl. Początek o godz. 18:30.

MC, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze