Rajd Chorwacji: Kajetan Kajetanowicz już na prowadzeniu w klasie WRC 3

Moto
Rajd Chorwacji: Kajetan Kajetanowicz już na prowadzeniu w klasie WRC 3
fot. Materiały prasowe/kajto.pl
Kajetan Kajetanowicz objął prowadzenie w Rajdzie Chorwacji w klasie WRC 3

Kajetan Kajetanowicz (Skoda Fabia Rally2 Evo) zajmuje pierwszej miejsce w kategorii WRC 3 Rajdu Chorwacji, trzeciej rundzie mistrzostw świata. W klasyfikacji generalnej prowadzenie objął obrońca tytułu Francuz Sebastien Ogier (Toyota Yaris WRC).

Za Ogierem, ze stratą 7 s i 12,6 s, plasują się Brytyjczyk Elfyn Evans (Toyota) i dotychczasowy lider Belg Thiery Neuville (Hyundai I20 WRC).

 

Świetne tempo i odpowiednia taktyka Kajetanowicza i Maciej Szczepaniaka przynoszą efekty. Polacy rozpoczęli dzień jako wiceliderzy, od samego początku atakując rywali. Załoga LOTOS Rally Team dwie próby zakończyła na drugim miejscu,  a dwie kolejne wygrała. Dzięki temu wyszła na prowadzenie w kategorii WRC 3. Awansowała w klasyfikacji generalnej, a także wśród wszystkich samochodów klasy Rally2, gdzie stawiają czoła duetom fabrycznym.

 

Nad trasą Rajdu Chorwacji niezmiennie świeci słońce, a warunki pogodowe są stabilne. Pierwsza część sobotnich zmagań składała się z czterech odcinków specjalnych mierzących łącznie ponad 60 kilometrów. Błędów nie uniknął lider i jednocześnie zwycięzca tegorocznego Rajdu Monte-Carlo, Yohan Rossel, który po stracie ponad trzech minut spadł na czwartą pozycję.

 

- Bardzo wymagająca pętla za nami, prowadzimy w rajdzie, nawiązujemy równą walkę i wygrywamy z większością załóg fabrycznych. Najbardziej jednak cieszy mnie to, że w końcu zaczynam „dogadywać” się z samochodem na suchej nawierzchni, na której nie miałem okazji jeździć na testach. Mam dużo przyjemności z jazdy, ale muszę być cały czas mocno skoncentrowany, bo odcinki są naprawdę szybkie, z dużą ilością brudu, który potrafi zaskoczyć. Nie wszystkie śliskie partie mamy zapisane w notatkach, co jest normalne, bo dla wszystkich to zupełnie nowy rajd. Zbieramy doświadczenie i staramy się czerpać jak najwięcej przyjemności z rywalizacji. Pandemia nie przeszkodziła kibicom cieszyć się rajdem, oczywiście przy zachowaniu niezbędnego bezpieczeństwa, jest ich tu naprawdę wielu. Pamiętam również o kibicach w Polsce, którzy także nas wspierają. Dzięki Wam mamy dodatkową motywację do jeszcze szybszej jazdy. Natomiast w domu, w moim rodzinnym Ustroniu jest mała, wierna fanka - moja córka Oriana, która kończy dzisiaj cztery latka. To prowadzenie w rajdzie chciałbym zadedykować właśnie jej. Kocham Cię Ori, wszystkiego najlepszego i trzymajcie się razem z mamą i Gracjanem - mówi Kajetanowicz.

 

Po przerwie serwisowej załogi ponownie pokonają te same odcinki specjalne: OS 13 Mali Lipovec – Grdanjci 2 (20,30 km, godz. 14:29), OS 14 Stojdraga – Gornja Vas (20,77 km, godz. 15:17), OS 15 Krašić – Vrškovac (11,11 km, godz. 16:10) oraz OS 16 Vinski Vrh – Duga Resa (8,78 km, godz. 17:08). Na wieczór zaplanowano 45-minutowy serwis przed finałowym etapem.

 

Rajd Chorwacji 2021, nieoficjalne wyniki po OS 12 (WRC 3):

 

  1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) 1:37:42,0 s
  2. Lindholm/Korhonen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) +40,4 s
  3. Ingram/Whittock (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +1:54,9 s
  4. Rossel/Coria (Francja, Citroën C3 Rally2) +3:01,7 s
  5. Ciamin/Roche (Francja, Citroën C3 Rally2) +3:25,4 s
  6. Zaldivar/del Barrio (Paragwaj/Hiszpania, Škoda Fabia Rally2 evo) +6:16,7 s
  7. Miele/Beltrame (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +7:03,6 s
  8. Keferböck/Minor (Austria, Škoda Fabia Rally2 evo) +7:30,7 s
  9. Raith/Winter (Austria, Ford Fiesta Rally2) +8:23,1 s
10. Bedoret/Walbrecq (Belgia, Škoda Fabia Rally2) +11:18,1 s

Informacja prasowa, PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie