Sensacyjna porażka Bayernu z Mainz. Nie pomógł gol Roberta Lewandowskiego

Do pobicia rekordu Gerda Muellera Lewandowskiemu brakuje pięciu goli. Pozostały trzy spotkania do rozegrania.

Piłkarze Bayernu Monachium nie mogą jeszcze otwierać szampanów i świętować kolejnego mistrzostwa Niemiec. W sobotnim meczu. 31. kolejki Bundesligi przegrali na wyjeździe z 1.FSV Mainz 0:2. Nie pomógł im nawet powrót po kontuzji Roberta Lewandowskiego, który w doliczoym czasie gry strzelił gola honorowego.

Po czterech tygodniach przerwy, spowodowanej kontuzją, Robert Lewandowski wrócił do składu Bayernu Monachium. Polak jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi, a przed kontuzją na koncie miał 35 bramek. Rekord goli zdobytych w jednym sezonie Bundesligi wynosi 40 goli, a dokonał tego w sezonie 1971/72 Gerd Mueller.

Przed meczem oznaczało to, że Lewandowskiemu do jego pobicia brakuje sześciu bramek, które musiałby strzelić w czterech kolejkach. Teraz Polak ma do rozegrania o jedno spotkanie mniej, ale i jednego gola mniej do zdobycia. Bayernowi do rozegrania pozostały mecze z Borussią Moeanchengladbach, Freiburgiem oraz Augsburgiem.

Spotkanie z Mainz Lewandowski rozpoczął w podstawowym składzie. Od początku spotkania Mainz miało jednak przewagę. Już w trzeciej minucie Jonathan Burkhardt uderzył z woleja z linii pola karnego, a Manuel Neuer popełnił fatalny błąd w obronie, przez co piłka znalazła się w siatce. W 10. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła w słupek bramki Bayernu. Mało brakowało, a byłoby 2:0!

Pięć minut później niezłą szansę na zdobycie gola miał Robert Lewandowski, ale - choć był zupełnie niepilnowany - uderzył z linii pola karnego bardzo niecelnie, posyłając piłkę wysoko nad bramką.

W odpowiedzi Robin Quaison oddał groźny strzał z pięciu metrów, który instynktownie obronił Neuer. Chwilę później po zagraniu Danny'ego Da Costy w pole karne piłka trafiłą w słupek bramki Bayernu.

Cały czas pachniało kolejnym golem dla Mainz i rzeczywiście w 37. minucie zrobiło się 2:0! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki w polu karnym wyskoczył Robin Quinson, który strzałem głową pokonał Neuera.

Piłkarze Bayernu zagrali całkowicie poniżej swoich możliwości i stanowili tylko tło dla piłkarzy Mainz. Bawarczycy w pierwszej połowie stworzyli tylko jedną sytuację do zdobycia gola, ale nie wykorzystał jej Robert Lewandowski.

W 51. minucie Bayern był bliski wykreowania kolejnej sytuacji. Jamal Musiala dośrodkował w pole karne do Roberta Lewandowskiego, który jednak został skutecznie zablokowany przez rywali.

Kwadrans później ładną akcją popisał się Eric Choupo-Moting, który przyjął piłkę na klatkę piersiową, podbił ją kolanem, po czym uderzył nożycami. Z jego strzałem dobrze poradził sobie jednak Robin Zentner.

W 73. minucie Robert Lewandowski został ukarany żółtą kartką za dotknięcie łokciem w twarz Leandro Barreiro w trakcie walki o piłkę.

Bayern cały czas próbował konstruować akcje ofensywne, jednak gospodarze wykonywali znakomitą pracę w destrukcji. Dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry Robert Lewandowski wykorzystał fatalny błąd Alexandra Hacka, doszedł do piłki i w sytuacji sam na sam pokonał Robina Zentnera.

Bayern jest o krok od zdobycia tytułu mistrzowskiego, bo z dużą przewagą punktową zajmuje pozycję lidera tabeli, wyprzedzając RB Lipsk oraz VfL Wolfsburg, Eintracht Frakfurt i Borussię Dortmund.

1.FSV Mainz - Bayern Monachium 2:1 (2:0)

Bramki: Burkardt 3, Quaison 37 - Lewandowski 90

1.FSV Mainz: Zentner – St. Juste, Hack, Niakhate – D. da Costa (89. Brosinski), Latza, Barreiro (90. Kohr), Mwene – Quaison (68. Boetius) – Onisiwo (80. Glatzel), Burkardt (46. Oztunali)

Bayern Monachium: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba (70. Gnabry), A. Davies – Kimmich, Goretzka (46. Kouassi) – Sane (46. Choupo-Moting), Mueller, Coman (46. Musiala) – Lewandowski

Żółte kartki: Mwene, St. Juste, Da Costa - Boateng, Goretzka, Alaba, Lewandowski