Superliga hokeja na trawie: Kłopoty faworytów na wiosenną inaugurację

Inne
Superliga hokeja na trawie: Kłopoty faworytów na wiosenną inaugurację
fot. Cyfrasport

Po ponad półrocznej przerwie hokeiści na trawie w sobotę wznowili rozgrywki Superligi. Powrót na boiska otwarte okazał się trudny dla faworytów - Grunwald Poznań nie bez kłopotów pokonał Politechnikę 3:2, punkt stracił Pomorzanin Toruń.

Hokeiści na trawie długo czekali na wznowienie rozgrywek na otwartych boiskach. Superliga miała rozpocząć się 20 marca, ale zimowa aura oraz remont boiska w Gąsawie sprawiły, że inaugurację przełożono o kolejny tydzień. W międzyczasie, w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem oraz rządowymi obostrzeniami władze Polskie Związku Hokeja na Trawie wstrzymały rozgrywki.

 

W sobotę drużyny rozegrały zaległe mecze z szóstej kolejki rundy jesiennej. W derbach Poznania Grunwald podejmował Politechnikę i po zaciętym meczu wygrał 3:2.

 

"Byliśmy bardzo blisko, żeby przynajmniej zremisować i doprowadzić do karnych zagrywek. Mieliśmy w końcówce spotkania dwa krótkie rogi przy stanie 2:3, ale ich nie wykorzystaliśmy. Ja cieszę się, że mój zespół nie przestraszył się rywala i przez długi czas byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla Grunwaldu. Dawno nie rozegraliśmy tak wyrównanego pojedynku przeciwko Grunwaldowi" - powiedział PAP trener Politechniki Zbigniew Rachwalski.

 

W Toruniu emocji też nie brakowało. Wicemistrzowie Polski po golu Michała Makowskiego prowadzili 1:0, ale Warta Poznań błyskawicznie odpowiedziała dwoma trafieniami Bartosza Zaworskiego i Artura Pacanowskiego. W 37. minucie po golu Waldemara Rataja goście wygrywali 3:1. Wówczas to gospodarze zabrali się do pracy i Waldemar Rutkowski, Krystian Makowski oraz Krystian Sudoł dali prowadzenie Pomorzaninowi 4:3. W przedostatniej minucie Rataj doprowadził do remisu i o podziale punktów zadecydowały karne zagrywki. Te lepiej egzekwowali torunianie i zainkasowali dwa punkty, a pokonani - jeden.

 

W dwóch pozostałych meczach rozegranych na Pałukach wygrywali goście - Start Gieczno pokonał LKS Rogowo 5:2, a AZS AWF Poznań zwyciężył LKS Gąsawa 6:2.

 

W związku z opóźnieniem rozgrywek zmodyfikowano regulamin - zrezygnowano z półfinałów, a dwie najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej zmierzą się w finale. Z kolei ekipy z miejsc 3-4 zagrają o brązowy medal.

 

Wyniki:

 

Grunwald Poznań – AZS Politechnika Poznańska 3:2 (1:1)
Pomorzanin Toruń – Warta Poznań 4:4 (1:2); karne zagrywki 3–1
KS Rogowo – Start 1954 Gniezno 2:5 (1:2)
LKS Gąsawa – AZS AWF Poznań 2:6 (1:2).

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie