Watford FC zapewnił sobie awans do Premier League

Troy Deeney - kapitan Watfordu.

Piłkarze Watfordu zapewnili sobie awans do angielskiej ekstraklasy. W sobotę w 44. kolejce Championship pokonali u siebie Millwall 1:0 i już wiadomo, że zakończą sezon co najmniej na drugim miejscu. Wcześniej prawo gry w Premier League wywalczyło także Norwich City.

Zwycięstwo gospodarzom zapewnił gol Senegalczyka Ismaili Sarra z rzutu karnego w 11. minucie.

Watford ma 88 punktów, o 10 więcej od trzeciego Brentfordu, który nie powiększy już dorobku o więcej niż dziewięć. Liderem zaplecza ekstraklasy jest mające 93 punkty Norwich City, którego piłkarzem jest Przemysław Płacheta.

Obie ekipy to spadkowicze z Premier League, wracają więc do elity po zaledwie rocznej przerwie. Stawkę beniaminków uzupełni jeden klub z miejsc 3-6, które o awans powalczą w barażach.