Bardzo dobry występ Jakuba Garbacza w finale Pucharu Europy FIBA

Jakub Garbacz był jednym z bohaterów niedzielnego meczu finałowego Pucharu Europy FIBA.

Jakub Garbacz był jednym z bohaterów niedzielnego meczu finałowego Pucharu Europy FIBA! Zawodnik grający na pozycji rzucającego obrońcy aż sześć razy punktował za trzy punkty. W sumie zdobył 19 punktów. Jego zespół Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski stoczył niesamowity bój z Ironi Nes Zioną, ale ostatecznie zwycięstwo 82:74 odniosła drużyna z Izraela.

Garbacz za trzy punkty dwa razy trafił w pierwszej kwarcie i cztery razy w trzeciej. To w ogromnym stopniu dzięki niemu Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski wygrała trzecią kwartę aż 30:17. Po jej zakończeniu przewaga polskiego zespołu wynosiła już 68:59.

Podopieczni Igora Milicicia była bliska odniesienia spektakularnego sukcesu i zdobycia Pucharu Europy FIBA. W czwartej kwarcie rywale byli lepsi, wygrywając 23:9, co dało im zwycięstwo 82:74 w spotkaniu finałowym.

Nie zmienia to faktu, że Garbacz przez trzy kwarty rozgrywał bardzo dobre spotkanie. Oprócz wykorzystania 6 z 14 prób rzutów za trzy punkty, wykorzystał też jeden z dwóch rzutów osobistych.

W sumie zdobył 19 punktów i był najlepiej punktującym zawodnikiem Stali w tym spotkaniu, jak również drugim najlepiej punktującym koszykarzem w meczu - zaraz po Nimrodzie Levim z izraelskiej drużyny, który zdobył 21 punktów.

Garbacz zanotował też dwie zbiórki - jedną w obronie i jedną w ataku. W spotkaniu grał przez 29 minut i 1 sekundę. W ostatniej kwarcie zatracił jednak skuteczność i nie był w stanie pomóc swojemu zespołowi.