KSW 61: Mariusz Pudzianowski i Łukasz Jurkowski zmierzą się w walce wieczoru

Sporty walki
KSW 61: Mariusz Pudzianowski i Łukasz Jurkowski zmierzą się w walce wieczoru
Fot. KSW
KSW 61: Mariusz Pudzianowski i Łukasz Jurkowski zmierzą się w walce wieczoru.

Podczas KSW 61 dojdzie do hitowego starcia dwóch gwiazd polskiego MMA. Mariusz Pudzianowski skrzyżuje rękawice z Łukaszem Jurkowskim. Pojedynek będzie main eventem następnej gali KSW, do której dojdzie 5 czerwca w gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Swoją ostatnią walkę w klatce największej polskiej organizacji "Pudzian" stoczył w marcu tego roku. Początkowo przeciwnikiem legendarnego strongmana miał być Serigne Ousmanne Dia. Senegalski "Bombardier" w dniu gali doznał jednak ataku wyrostka robaczkowego, przez co musiał wycofać się z pojedynku. W ostatniej chwili jego miejsce zajął Nikola Milanović, dla którego był to debiut w MMA. Niespodzianki nie było i Pudzianowski bardzo szybko rozprawił się z Serbem. Teraz przyjdzie mu zmierzyć się z nieporównywalnie większym wyzwaniem w osobie Jurkowskiego.  

 

ZOBACZ TAKŻE: KSW 60: Gdzie i jak obejrzeć transmisję? 

 

Przerwa "Jurasa" od walk trwa już jednak dwa lata. Po raz ostatni pierwszy turniejowy mistrz KSW pojawił się w klatce w kwietniu 2019 roku. Wówczas na KSW 48 w Lublinie zawodnik WCA Fight Team pokonał Stipe Bekavaca w pierwszej rundzie. Chorwat nie był w stanie kontynuować walki ze względu na kontuzję kolana. Jurkowski miał wrócić do klatki już w zeszłym roku, lecz jego walka z Szymonem Kołeckim została dwukrotnie odwołana. Za pierwszym razem kontuzji doznał "Juras", a za drugim uraz z pojedynku wyeliminował mistrza olimpijskiego z Pekinu. 

 

Starcie odbędzie się w limicie kategorii ciężkiej. Walka Jurkowski - Pudzianowski będzie największą atrakcją gali KSW 61. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie