La Liga: Barcelona pokonała Villarreal

Piłkarze Barcelony pokonali na wyjeździe Villarreal 2:1 w niedzielnym spotkaniu 32. kolejki Primera Division.

Piłkarze Barcelony pokonali na wyjeździe Villarreal 2:1 w niedzielnym spotkaniu 32. kolejki Primera Division. Wygraną "Dumie Katalonii" zapewnił zdobywca dwóch bramek Francuz Antoine Griezmann.

Po słabym początku sezonu Barcelona wciąż musi gonić czołową dwójkę. Na rywalach wywiera co raz większą presję. To było 15. zwycięstwo podopiecznych trenera Ronalda Koemana w 17 tegorocznych ligowych meczach.

Wygrana z półfinalistą Ligi Europy nie przyszła jednak łatwo. Barcelona zaczęła mecz z animuszem, ale to gospodarze objęli prowadzenie w 26. minucie za sprawą Samuela Chukwueze.

Odpowiedź Griezmanna była jednak błyskawiczna. Do remisu doprowadził w 28. minucie, a jak się okazało zwycięską bramkę zdobył w 35.

La Liga: Bezbramkowy remis Realu Madryt z Betisem Sewilla

W drugiej połowie goście kontrolowali wydarzenia na boisku. Zdobycie choćby punktu przez Villarreal stało się jeszcze trudniejsze od 65. minuty, kiedy czerwoną kartką za faul na Lionelu Messim ukarany został Manuel Trigueros.

W tabeli Barcelona nadal jest trzecia. Ma 71 punktów, tyle co zajmujący drugie miejsce Real Madryt, ale rozegrała o jedno spotkanie mniej. Prowadzi Atletico Madryt (73 pkt). W niedzielę wieczorem stołeczny zespół zagra na wyjeździe z Atheltic Bilbao.