PKO BP Ekstraklasa: Niespodzianka w Mielcu. Stal lepsza od Pogoni Szczecin

Gola na wagę trzech punktów strzelił Marcin Flis.

Do dużej niespodzianki doszło w Mielcu. Piłkarze PGE FKS Stali pokonali na własnym stadionie Pogoń Szczecin 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił Marcin Flis.

Dwukrotnie mistrzowie Polski (1973, 1976) gola na wagę trzech punktów zdobyli w 22. min. Po wyrzucie z autu Petteri Forsella Damian Dąbrowski przegrał walkę o "górną piłkę" z De Amo Perezem. Gracz Stali głową przedłużył zagranie w stronę bramki, a następnie celną „główką” popisał się Marcin Flis.

Drużyna z północy Polski miała kilka okazji, aby doprowadzić do remisu w pierwszej połowie. Na przykład w 31. min. Kamil Drygas, będąc przed polem karnym rywala, zdecydował się na strzał, po którym Rafał Strączek z trudem odbił piłkę. Z kolei w 45. min. strzał z bliska Mariusza Malca w ostatniej chwili zablokował Forsell.

Druga połowa stała pod znakiem zdecydowanej przewagi Pogoni. Chociaż sędzia przedłużył mecz o ponad sześć minut, to przyjezdni nie zdołali wyrównać. Najbliżsi tego byli w 77. minucie oraz w trakcie doliczonego czasu gry.

W pierwszym przypadku Strączek wygrał pojedynek sam na sam z Michałem Kucharczykiem. W drugim przypadku golkiper z Mielca instynktownie obronił „główkę” Tomasa Podstawskiego.

W doliczonym czasie gry sędzia uznał, że za bardzo przeżywa boiskowe wydarzenia trener bramkarzy Stali Bogusław Wyparło i pokazał mu żółtą kartkę.

Dzięki zwycięstwu ostatni w tabeli mielczanie zrównali się punktami z przedostatnim, Podbeskidziem Bielsko-Biała (po 24).

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć, zmarłego 21 kwietnia Mariana Kosińskiego. Był on znanym obrońcą, a następnie trenerem Stali.

PGE FKS Stal Mielec - Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)

Bramka: Flis 22

PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - Marcin Flis, Bożidar Czorbadżijski, De Amo Perez - Albin Granlund (56. Robert Dadok), Maciej Urbańczyk, Mateusz Matras (79. Andreja Prokic), Grzegorz Tomasiewicz, Krystian Getinger - Maciej Domański (65. Aleksandyr Kolew), Petteri Forsell (56. Mateusz Mak)

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Kostas Triantafyllopoulos, Mariusz Malec, Luis Mata (85. Santeri Hostikka) - Michał Kucharczyk, Rafał Kurzawa (85. Mariusz Fornalczyk), Damian Dąbrowski (87. Tomas Podstawski), Kamil Drygas, Sebastian Kowalczyk (46. Luka Zahovic) - Adrian Benedyczak (81. Kacper Smoliński)

Żółte kartki: Perez, Flis, Dadok - Drygas