Premier League: Chris Wood powtórzył wyczyn Michaela Owena

Chris Wood zdobył trzy gole dla Burnley w niedzielnym meczu w Wolverhampton z Wanderers (4:0) w Premier League.

Nowozelandzki piłkarz Chris Wood zdobył trzy gole dla Burnley w niedzielnym meczu w Wolverhampton z Wanderers (4:0) w Premier League. To pierwszy wyjazdowy hat-trick w pierwszej połowie w tej lidze od 1998 roku, tj. od wyczynu Michaela Owena.

29-letni Wood wpisał się na listę strzelców w 15., 21. i 44. minucie. Wynik ustalił Ashley Westwood w 85.

Jak przypomniały brytyjskie media, 30 sierpnia 1998 roku Michael Owen popisał się hat-trickiem w pierwszej części wyjazdowego spotkania Liverpoolu z Newcastle United (4:1).

W tym sezonie napastnik z Nowej Zelandii uzyskał 10 bramek w Premier League.

Zespół Burnley walczy o utrzymanie w angielskiej elicie. Obecnie z dorobkiem 36 punktów zajmuje 14. miejsce w stawce 20 klubów (po 33 kolejkach) i ma dziewięć „oczek” przewagi nad strefą spadkową.