Joanna Jędrzejczyk i Karolina Kowalkiewicz na wspólnym treningu. "Jak trenować to tylko z najlepszymi"

Sporty walki
Joanna Jędrzejczyk i Karolina Kowalkiewicz na wspólnym treningu. "Jak trenować to tylko z najlepszymi"
Fot. Instagram.com/karolinakowalkiewicz
Obie zawodniczki wspólnie trenowały w Łodzi.

Karolina Kowalkiewicz (12-6, 1 KO, 2 SUB) opublikowała na Instagramie zdjęcie ze wspólnych treningów z Joanną Jędrzejczyk (16-4, 4 KO, 1 SUB). Obie zawodniczki w przeszłości walczyły ze sobą o tytuł mistrzyni UFC w wadze słomkowej. Wówczas nie kryły, że nie darzą się sympatią. Teraz sytuacja się zmieniła i "JJ" pomaga byłej rywalce w przygotowaniach.

Łodzianka szlifuje formę przed powrotem do oktagonu największej organizacji MMA na świecie. "Jak trenować to tylko z najlepszymi! Asia, z całego serca dziękuje za pomoc w przygotowaniach" - napisała w poście zawodniczka Shark Top Team. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Pudzianowski pokazał zdjęcie z "Jurasem". "Będzie wojna" 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Karolina Kowalkiewicz Official (@karolinakowalkiewicz)

 

Jędrzejczyk i Kowalkiewicz mierzyły się ze sobą na UFC 205 w Nowym Jorku. Stawką pojedynku był pas mistrzyni UFC w kategorii słomkowej, którego posiadaczką była zawodniczka z Olsztyna. Walka potrwała pełne pięć rund i zakończyła się zwycięstwem Jędrzejczyk na kartach punktowych. Warto wspomnieć, że przed walką Polki nie szczędziły sobie uszczypliwości. Jak widać, topór wojenny został zakopany i zawodniczki mogą na siebie liczyć. 

 

Kowalkiewicz przygotowuje się do powrotu do walk po ponadrocznej przerwie. W lutym 2020 roku 35-latka na pełnym dystansie musiała uznać wyższość Xiaonan Yan. W starciu z Chinką Polka doznała bardzo niebezpiecznej kontuzji oka, po której długo wracała do zdrowia. Obecnie Kowalkiewicz ma na swoim koncie serię czterech porażek z rzędu w organizacji Dany White'a. 

 

Z kolei Jędrzejczyk również sposobi się do powrotu do oktagonu. Jej ubiegłoroczny pojedynek z ówczesną mistrzynią kategorii słomkowej Weili Zhang został uznany w wielu plebiscytach za najlepszą walkę roku 2020. W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o tym, że następną rywalką "JJ" będzie Mackenzie Dern.  

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie