Kibice piłkarscy w Austrii wracają na trybuny

Piłka nożna
Kibice piłkarscy w Austrii wracają na trybuny
fot. Cyfrasport
Na obiekty zostanie wpuszczonych po 3000 piłkarskich kibiców.

W ostatniej kolejce austriackiej ekstraklasy piłkarskiej na trybunach zasiądą kibice - poinformowały władze. Kończąca sezon runda zaplanowana jest na 21-22 maja. Na obiekty zostanie wpuszczonych po 3000 widzów, ale bez udziału fanów gości.

Wszyscy będą musieli mieć założone maseczki, zajmować co drugie miejsce na widowni oraz mieć jeden z trzech dokumentów: negatywny test PCR, dowód szczepienia lub status ozdrowieńca. Więcej szczegółów na razie nie ujawniono.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ogień olimpijski nie dla publiczności na wyspie Miyakojimie

 

W pierwszych sześciu kolejkach obecnego sezonu, do końca października 2020 roku, na trybunach zasiadało początkowo 10 tys. osób, później liczbę tę zmniejszono do 3 tys, a ostatecznie do 1,5 tys. Od 3 listopada z powodu pandemii koronawirusa stadiony świeciły pustkami.

 

"Ostatni rok pokazał, że piłka nożna bez kibiców nie jest tym samym. Dlatego jesteśmy szczęśliwi, że nareszcie wraca życie na trybunach" - powiedział szef austriackiej Bundesligi Christian Ebenbauer.

 

ZOBACZ TAKŻE: Prawie 80 tysięcy kibiców na trybunach w Rosji

 

Od 19 maja w Austrii zapowiedziane jest otwarcie niemal wszystkich branż - kultury, sportu, gastronomii i turystyki. Ale negatywne wyniki testów PCR są wymogiem wejścia do niemal wszystkich instytucji. 

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie