Ligue 1: Lille pokonało Olympique Lyon i jest liderem

Piłkarze Lille wygrali na wyjeździe z Olympique Lyon 3:2 i wrócili na miejsce lidera francuskiej ekstraklasy piłkarskiej. Mecz był emocjonujący do ostatnich minut. Dopiero w 85. minucie Turek Burak Yilmaz strzelił zwycięskiego gola. W tabeli mają punkt więcej od broniącego tytułu PSG.

Paryżanie także wygrali, dzień wcześniej, z Metz 3:1. To na jeden dzień dało im prowadzenie w Ligue 1. Po raz kolejny na murawie zaimponował Kylian Mbappe. Utalentowany napastnik PSG trafił do siatki w czwartej i 59. minucie. Ma teraz 25 goli i o siedem wyprzedza kolejnych piłkarzy.

Lille i PSG dzieli zaledwie jeden punkt. A trzecie Monaco traci do lidera dwa.

W piątek Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Olympique Marsylia w spotkaniu wygranym z Reims 3:1. To piąty ligowy gol Polaka w barwach ekipy, do której przeniósł się w styczniu z Napoli.

Marsylia ma 55 punktów i zajmuje szóste miejsce.