Rajd Chorwacji: Wysokie kary dla Sebastiena Ogiera za spowodowanie kolizji

Moto
Rajd Chorwacji: Wysokie kary dla Sebastiena Ogiera za spowodowanie kolizji
fot. PAP/PIXSELL
Sebastien Ogier spowodował kolizję i uciekł policji. Może zapłacić za to równowartość prawie 40 tysięcy złotych

Zwycięzca Rajdu Chorwacji Sebastien Ogier (Toyota Yaris WRC) został ukarany za spowodowanie kolizji w centrum Zagrzebia. Międzynarodowa Federacja Samochodowa nałożyła grzywnę w wysokości 7 tysięcy euro (31,9 tys. złotych), zaś chorwacka policja 11 tys. kun (6600 zł). Wykonanie jednej z tych kar zostało jednak zawieszone.

Obrońca tytułu mistrza świata miał w niedzielę stłuczkę. Do kolizji z innym samochodem (bmw) doszło na jednej z ulic chorwackiej stolicy, gdy Ogier jechał na start do drugiego tego dnia odcinka specjalnego i próbował zmienić pas. Ostatecznie Francuz wygrał imprezę (w WRC3 najlepszy był Kajetan Kajetanowicz) i został liderem klasyfikacji generalnej MŚ, ale nie obyło się bez kar.

 

Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) nałożyła grzywnę w wysokości łącznie 7 tys. euro. Za doprowadzenie do niebezpiecznej sytuacji pięć tysięcy, kolejne dwa tysiące za przejechanie na czerwonym świetle. Jeśli ponownie dopuści się takiego zachowania, wtedy FIA nie dopuści go do jednej z rund WRC. Na razie ta kara jest zawieszona na pół roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wielki sukces Kajetanowicza w Rajdzie Chorwacji

 

Również miejscowa policja ukarała Ogiera za spowodowanie kolizji w ruchu drogowym. Jak poinformowano, Francuz musi zapłacić w sumie 11 tysięcy kun (za trzy przewinienia, w tym opuszczenie miejsca kolizji) i ma zakaz prowadzenia pojazdów silnikowych w Chorwacji przez miesiąc.

 

Siedmiokrotny mistrz świata Ogier stwierdził, że nie uciekł z miejsca stłuczki, dodając, że zatrzymał się i wymienił informacje z poszkodowanym. Nikt nie został ranny, były tylko szkody materialne. Przyznał też, że funkcjonariusze policji, którzy przyjechali do zdarzenia nie mówili po angielsku, dlatego doszło do nieporozumienia, ale wszystko już zostało wyjaśnione.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie