TAURON Liga: Stephane Antiga zostaje w Developresie SkyRes Rzeszów

Siatkówka
TAURON Liga: Stephane Antiga zostaje w Developresie SkyRes Rzeszów
fot. PAP
Stephane Antiga zapowiada, że drużyna będzie mocna.

Jak podają nowiny24.pl, Stephane Antiga po doprowadzeniu swojej drużyny do zdobycia wicemistrzostwa Polski zostanie w Developresie SkyRes Rzeszów na dłużej. Trener ekipy z Podkarpacia podsumował miniony sezon i ostatni mecz z Grupą Azoty Chemikiem Police.

Stephane Antiga snuje plany dotyczące Developres SkyRes Rzeszów i nadchodzącego sezonu. Oznaczać to może tylko jedno - Antiga zostaje w Developresie. Według doniesień będzie to kolejny sezon byłego selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy w klubie z Rzeszowa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Decyzja zapadła. Dawid Murek zostaje w #VolleyWrocław

 

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów w ostatnim meczu w sezonie 2020/2021 przegrały 1:3 z Grupą Azoty Chemikiem Police, przez co sięgnęły po wicemistrzostwo Polski. Do osiągnięć zaliczyły również dojście do ćwierćfinału Pucharu Polski oraz grę w fazie grupowej w Lidze Mistrzyń.

 

Trener Rysic wypowiedział się na temat ostatniego meczu z Chemikiem Police. 

 

- Dwa, trzy dni po meczu patrzy się na to wszystko bardziej globalnie. Wtedy widać, jak dobrą robotę wykonaliśmy w tym sezonie. Szkoda, że nie zdobyliśmy złota, a byliśmy blisko. Cieszy jednak, że wiele dziewczyn zrobiło w tym sezonie ogromny postęp. Cały czas byliśmy drużyną, walczyliśmy do końca, choć w tym ostatnim secie w Policach, to już spuściliśmy głowy. To był chyba najgorszy nasz set w całym sezonie. Trochę szkoda, że tak skończyliśmy, bo w całym finale różnice były nieduże - podsumował Antiga na łamach nowiny24.pl.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bartosz Bednorz po zaszczepieniu: Będziemy czuć się bezpieczni

 

- Mam ogromną satysfakcję, bo mieliśmy dużo zawodniczek, które nie miały doświadczenia, ale zrobiły w Rzeszowie ogromny postęp - powiedział Antiga.

 

Trener ekipy z Podkarpacia nie zamierza osiadać na laurach i myśli już o nadchodzącym sezonie.

 

- Mamy medal, mamy wicemistrzostwo, to jest pozytywne dla miasta, kibiców, klubu i dla trenerów. Teraz myślimy, jak zbudować zespół, żeby walczyć w kolejnym sezonie - dodał, po czym zapowiedział walkę o najwyższe cele w przyszłym sezonie.

 

Antiga przed rozpoczęciem kariery trenerskiej grał przez siedem lat w polskiej lidze na pozycji przyjmującego. Mierzący dwa metry zawodnik był jednym z czołowych siatkarzy PGE Skry Bełchatów, a także w Delekcie Bydgoszcz. Pracę jako trener rozpoczął od prowadzenia polskiej reprezentacji. Współpraca była udana, ponieważ wraz z zawodnikami sięgnął po mistrzostwo świata. Do swojego CV wpisać może również trenowanie Kanadyjczyków i szkolenie podopiecznych ONICO Warszawa. Klub z Rzeszowa prowadzi od 16 maja 2019 roku. Po zatrudnieniu trenera Mistrzów Świata, klub z Rzeszowa dał jasno do zrozumienia, że celem na sezon 2019/2020 jest wygrać wszystko. Finalnie rozgrywki ligowe Rysice zakończyły na drugim miejscu, w Pucharze Polski także uplasowały się na miejscu drugim, a w Pucharze CEV doszły do 1/8 finału.

PZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie