Euro 2020: Kibice wejdą na stadion w Rzymie ze świadectwem szczepienia lub wynikiem testu

Piłka nożna
Euro 2020: Kibice wejdą na stadion w Rzymie ze świadectwem szczepienia lub wynikiem testu
fot. PAP
Stadion Olimpijski w Rzymie będzie gościć mecze Euro 2020.

Podczas meczów piłkarskich mistrzostw Europy warunkiem wstępu na Stadion Olimpijski w Rzymie będzie okazanie świadectwa szczepienia przeciwko Covid-19 lub negatywnego wyniku testu - ogłosił we wtorek dyrektor sanitarny stołecznego szpitala zakaźnego Francesco Vaia.

O decyzji tej przedstawiciel kierownictwa szpitala Spallanzani poinformował po spotkaniu z prezesem włoskiej federacji piłkarskiej Gabriele Graviną. Tematem ich rozmowy były przepisy antypandemiczne, jakie będą obowiązywać w czasie mistrzostw, w trakcie których cztery mecze zostaną rozegrane w Wiecznym Mieście.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego Szymon Marciniak nie pojedzie na Euro 2020?

 

11 czerwca w Rzymie odbędzie się inauguracyjny mecz mistrzostw Włochy - Turcja. Na trybunach ma zasiąść około 18 tysięcy kibiców. Zajmą jedną czwartą dostępnych miejsc.

 

- Rozgrywki w Rzymie będą symbolem otwierających się Włoch pod znakiem bezpieczeństwa - podkreślił dyrektor szpitala, z którym organizatorzy imprezy podjęli współpracę. Placówka ta od początku pandemii zimą zeszłego roku jest na pierwszej linii walki z koronawirusem.

 

- Kibice muszą przyjść na stadion zdyscyplinowani, zaszczepieni lub przebadani - dodał.

 

- Cała Europa będzie na nas patrzeć, musimy dać dowód skuteczności systemu, ale także odpowiedzialności obywateli - stwierdził dyrektor szpitala.

 

Wcześniej władze włoskiej stolicy ogłosiły, że w centrum miasta powstanie największa w Europie strefa kibica. Rozciągać się będzie od alei Fori Imperiali po taras widokowy Pincio. Na Piazza del Popolo zostanie zorganizowana wioska piłkarska.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie