PlusLiga: Michał Kędzierski przedłużył kontrakt z Cerrad Enea Czarnymi Radom

Siatkówka
PlusLiga: Michał Kędzierski przedłużył kontrakt z Cerrad Enea Czarnymi Radom
fot. PAP/Piotr Polak

Klub Cerrad Enea Czarni Radom poinformował o przedłużeniu na kolejny sezon umowy z rozgrywającym. Michał Kędzierski nadal będzie bronić barw drużyny Wojskowych i będzie to już szósty sezon tego siatkarza w radomskim zespole.

Michał Kędzierski swoją karierę sportową rozpoczynał w Asseco Resovii, ale w rozgrywkach PlusLigi zadebiutował w barwach zespołu Wojskowych. W Radomiu siatkarz spędził dwa sezony (2013–15), a następnie został wypożyczony do Effectora Kielce (sezon 2015/16), gdzie był podstawowym rozgrywającym.

 

Zobacz także: Końcowa klasyfikacja PlusLigi 2020/21

 

Po rocznym pobycie w drużynie z Kielc, Kędzierski wrócił do Radomia, gdzie sztab trenerski powierzył mu miano pierwszego rozgrywającego zespołu w sezonie w sezonie 2016/17. Wojskowi zajęli wówczas 7. miejsce w PlusLidze, a Kędzierski po udanych rozgrywkach przeniósł się do swojego macierzystego klubu – Asseco Resovii.

 

Rozgrywający w Rzeszowie spędził zaledwie rok, a następnie obrał zagraniczny kierunek. Sezon 2018/19 spędził we włoskiej drużynie Argos Volley Sora, z którą sięgnął po 9.miejsce w rozgrywkach Serie A. Po krótkiej przygodzie w Italii, Kędzierski ponownie zawitał do Polski i w sezonie 2019/20 ponownie podpisał kontrakt z zespołem z Radomia.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Cerrad Enea Czarni Radom (@cerrad_enea_czarni_radom)

 

Od tego czasu nieprzerwanie broni barw zespołu Cerrad Enea Czarnych Radom. Kędzierski ma za sobą łącznie 7. sezonów w PlusLidze, z czego przez pięć lat rozegrał w zespole Cerrad Enea Czarnych. Na swoim koncie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce rozgrywający ma 199. występów, z czego 139. meczów rozegrał w koszulce radomskiego klubu.

RM, Polsat Sport, wksczarni.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie