Liga Mistrzów: Real Madryt - Chelsea. Skrót meczu (WIDEO)

Skrót meczu Ligi Mistrzów Real Madryt - Chelsea.

Piłkarze Realu Madryt i Chelsea rozpoczęli walkę o finał Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu półfinałowym, rozgrywanym na Estadio Alfredo Di Stefano, padł remis 1:1. Wynik otworzył Christian Pulisić, natomiast do wyrównania doprowadził Karim Benzema. Zobaczcie gole z meczu Real Madryt - Chelsea.

Początkowe fragmenty spotkania mogły niepokoić kibiców gospodarzy. "Królewscy" oddali inicjatywę rywalom. W 10. minucie Chelsea powinna prowadzić, ale Timo Werner zmarnował stuprocentową sytuację po zgraniu piłki głową przez Christiana Pulisica. Kilka chwil później Werner był ponownie bliski wpisania się na listę strzelców, jednak nie zdążył do piłki po dośrodkowaniu Cesara Azpilicuety.

W 14. minucie Pulisic opanował piłkę po podaniu od Antonio Ruedigera z własnej strefy obronnej, wbiegł w pole karne, zmylił Thibaut Courtois i trafił do bramki między dwoma obrońcami ustawionymi przez linią bramkową. W ten sposób został pierwszym w historii Ligi Mistrzów Amerykaninem z bramką w półfinale.

Gospodarze przebudzili się dopiero w 23. minucie, kiedy groźny strzał z dystansu oddał Karim Benzema, ale piłka otarła słupek i wyszła poza boisko. Francuz swój kunszt pokazał ponownie w 29. min. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłka odbiła się w zamieszaniu od jednego z piłkarzy i trafiła do Benzemy, który umiejętnie podbił ją przed siebie głową, po czym oddał strzał efektownym wolejem, nie dając szans bramkarzowi. Był to jego 71. gol w Champions League, co daje mu czwarte miejsce w klasyfikacji wszech czasów, ex aequo z Raulem Gonzalezem.

Po przerwie rywalizacja nie była już tak otwarta jak w pierwszej połowie, toczonej w rzęsistym deszczu. Być może dlatego piłkarze obu drużyn z czasem przestali popełniać błędy i żadna ze stron nie potrafiła się przebić przez defensywę rywali.

Skrót meczu Real Madryt - Chelsea:

Real Madryt - Chelsea FC 1:1 (1:1)
Bramki: Benzema 29 - Pulisić 14

Real Madryt: Thibault Courtois - Eder Militao - Raphael Varane, Nacho - Dani Carvajal (77. Alvaro Odriozola), Luka Modrić, Casemiro, Toni Kroos, Marcelo (77. Marco Asensio) - Karim Benzema (90+2. Rodrygo), Vinicius Jr (66. Eden Hazard)

Chelsea: Edouard Mendy - Andreas Christensen, Thaigo Silva, Antionio Ruediger - Cesar Azpilicueta (66. Reece James), N'Golo Kante, Jorginho, Ben Chilwell - Christian Pulisić (66. Hakim Ziyech), Timo Werner (66. Kai Havertz), Mason Mount

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.