Polsat Boxing Night 10. Znamy termin i walkę wieczoru!

Sporty walki
Polsat Boxing Night 10. Znamy termin i walkę wieczoru!
Fot. Polsat Sport
Michał Cieślak był głównym bohaterem Polsat Boxing Night 9. Na gali z numerem 10 znów będzie największa gwiazdą

Dziesiąta gala Polsat Boxing Night odbędzie się 14 maja w Warszawie. W głównej walce wieczoru wystąpi ponownie Michał Cieślak. Pięściarz z Radomia zmierzy się z wymagającym Rosjaninem Jurim Kaszinskim. Pojedynek będzie eliminatorem do walki o pas mistrza świata federacji IBF w kategorii cruiser.

Cieślak był głównym bohaterem gali Polsat Boxing Night 9, która odbyła się w 5 grudnia 2020 w Warszawie. Były pretendent do tytułu mistrza świata WBC w kategorii cruiser pokonał wówczas w hotelu DoubleTree by Hilton twardego Tylora Mabikę (przed walką 19 zwycięstw, 6 porażek, 2 remisy).

 

Od początku pojedynku Cieślak punktował Mabikę. W szóstej rundzie Gabończyk przyklęknął po ciosie i był liczony. Wstał, ale kilka chwil później ponownie przyklęknął i dał się wyliczyć. Walka została przerwana. Cieślak odniósł 20 zwycięstwo w karierze – tym razem zapisano je jako TKO w 6 rundzie.

 

Już przed tym pojedynkiem pojawiły się pogłoski, że Cieślak może dostać szansę walki o pas WBO z Lawrence’em Okolie. Taka propozycja padła, ale radomianin ostatecznie odmówił. Starcie z Anglikiem musiałby stoczyć ledwie tydzień później. Do Londynu poleciał Nikodem Jeżewski. Przegrał bardzo szybko przez TKO w drugiej rundzie. 20 marca w Londynie zameldował się Krzysztof Głowacki, który powinien z Okolie walczyć w grudniu, ale miał pozytywny test na koronawirusa. „Główka” też nie dał rady. Poległ w szóstej rundzie.

 

Czy Cieślak kiedyś jeszcze zawalczy z Okolie? Być może. Tymczasem otwierają się przed nim zupełnie nowe, równie ciekawe horyzonty. Polsat Boxing Night 10 ma być przepustką do walki o pas federacji IBF w kategorii cruiser.

 

ZOBACZ TAKŻE: Co z walką Joshua - Fury?

 

- Starcie z Rosjaninem Kaszinskim będzie miało bardzo duży walor sportowy. Zwycięzca zostanie pretendentem do tytułu IBF. Nasz plan, który nakreśliliśmy sobie z promotorami Michała, to doprowadzenie go do walki mistrzowskiej. Cieszę się, że projekt Polsat Boxing Night ma i będzie miał kontynuację. Kolejną galę chcemy zorganizować we wrześniu, a następną w grudniu. Każda z nich będzie miała duży wymiar sportowy – zapowiada szef sportu w Polsacie, Marian Kmita.

 

Cieślak dziś legitymuje się rekordem 20 zwycięstw (14 przed czasem) i 1 porażką (w walce o mistrzostwo świata WBC). Rosjanin Jurij Kaszinskij też ma na koncie 20 zwycięstw. Aż 18 walk wygrał przed czasem. Przegrał tylko raz – ze swoim rodakiem Rusłanem Fayferem. To było w listopadzie 2019 roku. Od tamtej pory stoczył dwa pojedynki. Oba wygrał przed czasem. Ostatni raz bił się 17 kwietnia w Jekaterynburgu.

 

Dla Kaszinskiego będzie to pierwszy w karierze pojedynek poza ojczyzną. Rosjanin ma 34 lata, urodził się i mieszka w Nowosybirsku. Kaszinskij jest obecnie na czwartym miejscu w rankingu IBF. Cieślak na 11. Posiadaczem pasa jest Łotysz Mairis Briedis, który chce się bić w kategorii ciężkiej i być może zmierzy się niebawem z Mariuszem Wachem. „Wiking” niedawno w rozmowie z naszą stacją potwierdził, że taka walka jest możliwa. A to oznacza, że Briedis może nawet zwakować pas IBF.

 

Podczas Polsat Boxing Night 10 poza walką Michała Cieślaka zobaczymy jeszcze sześć innych pojedynków zawodowych oraz dwa starcia w boksie olimpijskim. W ringu pojawią się m.in. Ewa Piątkowska, Przemysław Runowski, Robert Talarek, Łukasz Stanioch, Daniel Rutkowski, Michał Olaś, Paweł Czyżyk. Niebawem zdradzimy dokładną kartę walk.

Robert Małolepszy, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie