Wimbledon: Koniec z wolną niedzielą! Organizatorzy chcą zerwać z tradycją

Tenis
Wimbledon: Koniec z wolną niedzielą! Organizatorzy chcą zerwać z tradycją
fot. PAP
Organizatorzy Wimbledonu ogłosili, że od 2022 roku chcą zerwać z tradycją tzw. Open Sunday.

Organizatorzy wielkoszlemowego Wimbledonu ogłosili, że od 2022 roku chcą zerwać z tradycją tzw. Open Sunday. Zwyczajowo w niedzielę na półmetku tego prestiżowego dwutygodniowego turnieju tenisowego nie odbywały się żadne mecze.

Wimbledon jest jedyną z czterech odsłon Wielkiego Szlema, w której w trakcie imprezy jest dzień całkowicie wolny od gry. Tenisiści wychodzili kilka razy w historii na kort na zasadzie wyjątku, jeśli z powodu złej pogody były duże opóźnienia w rywalizacji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Boris Becker w rozmowie z Polsatsport.pl!

 

W przypadku londyńskich zawodów tradycyjny dzień wolny miał służyć ochronie trawiastej nawierzchni. Organizatorzy wyjaśnili jednak, że obecna, lepsza technologia pozwala przeprowadzić zmagania bez takiej przerwy. Dodatkowy dzień meczowy ma natomiast zapewnić większe przychody z turnieju.

 

W tegorocznej edycji, która rozpocznie się 28 czerwca, tradycja Open Sunday po raz ostatni ma zostać zachowana. Organizatorzy planują zapełnić widzami 25 procent pojemności trybun. Ubiegłoroczny Wimbledon został odwołany z powodu pandemii COVID-19.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie