Kylian Mbappe trafi do piłkarskiej potęgi? "Przejdzie tam niezależnie od okoliczności"

Piłka nożna
Kylian Mbappe trafi do piłkarskiej potęgi? "Przejdzie tam niezależnie od okoliczności"
fot. PAP
Kylian Mbappe

Hiszpańskie media prześcigają się w spekulacjach dotyczących nowego klubu Kyliana Mbappe. Zdaniem Josepa Pedrerola z programu "El Chiringuito", utalentowany Francuz od nowego sezonu zasili skład Realu Madryt.

Mbappe i Real Madryt to związek, o którym kibice "Królewskich" marzą od wielu lat. Nie jest tajemnicą, że pozyskanie Francuza jest także jednym z głównych celów prezesa klubu Florentino Pereza. Okoliczności są ku temu więcej niż sprzyjające: kontrakt 22-letniego napastnika z Paris Saint-Germain kończy się za nieco ponad rok, a sam piłkarz nie jest zbyt skłonny do negocjacji nowych warunków umowy.

 

To z kolei sprawia, że najbliższe lato będzie ostatnim terminem dla paryżan, aby zarobić na transferze Mbappe. Przypomnijmy, że francuski klub wydał na niego 180 milionów euro nie licząc przy tym wartości jego kontraktu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski o Julianie Nagelsmannie. "Wyniki powyżej oczekiwań"

 

Przeszkodą może być budżet madryckiego zespołu. Ratunkiem dla upadających finansów klubu miał być pomysł Superligi, na którego czele stanął nie kto inny jak Florentino Perez. Przychody z tych rozgrywek miały zasilić klubową kasę i pozwolić na dokonanie spektakularnych transferów. Swoim planem Perez podzielił się na łamach mediów.

 

- Tego lata nie będzie dużych transferów. Niemożliwe, nie tylko dla nas jako Realu, ale także dla innych klubów, jest pozyskanie takich zawodników jak Mbappe i Haaland. Niemożliwe, dopóki nie powołamy Superligi - stwierdził prezes Realu.

 

Słowa Pereza nie brzmią już tak pewnie jeśli weźmiemy pod uwagę relacje Josepa Pedreroli z "El Chiringuito". Hiszpański dziennikarz słynie z dobrych relacji z szefem Realu i twierdzi, że jego słowa są tylko zasłoną dymną. Zdaniem Pedreroli „Królewscy” wciąż zamierzają znaleźć środki na sprowadzenie Mbappe jeszcze w tym oknie transferowym.

 

 

Podobnie twierdzą inni hiszpańscy dziennikarze, którzy upatrują transferu Francuza do Realu w kolejnych odmowach podpisania nowego kontraktu z PSG. Nie zapominajmy, że w grę wchodzą także inne europejskie potęgi, które mimo pandemii koronawirusa i niższego niż przed laty budżetu, wciąż mogą sobie pozwolić na sprowadzenie Mbappe. Jedno jest pewne - transfer Francuza może wywrócić układ sił w Europie na najbliższe klika lat, a w każdym zespole będzie on niebywałym wzmocnieniem.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie