Libero Dawid Ogórek przedłużył kontrakt z GKS Katowice

Siatkówka
Libero Dawid Ogórek przedłużył kontrakt z GKS Katowice
fot. Cyfrasport
GKS Katowice przedłużył umowę z kolejnym siatkarzem.

Dawid Ogórek to czwarty siatkarz, który zdecydował się na przedłużenie umowy z GKS Katowice. Libero zagrał w 15 spotkaniach sezonu 2020/21 i dzięki swoim umiejętnościom w obronie stanowił cenne wsparcie dla drużyny trenera Grzegorza Słabego.

30-letni libero reprezentował barwy GKS w sezonie 2018/19, a później powrócił do klubu w lipcu 2020 roku, po sezonie spędzonym w pierwszoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. Zawodnik wystąpił w 15 spotkaniach sezonu 2020/21 i dzięki swoim umiejętnościom w obronie stanowił cenne wsparcie dla drużyny trenera Grzegorza Słabego.

 

Zobacz także: GKS Katowice wygrał rywalizację o dziewiąte miejsce w PlusLidze

 

Dla Ogórka ostatni sezon był przełomowy ze względu na PlusLigowy debiut w meczowej szóstce, który nastąpił w ostatnim meczu rundy zasadniczej z Cerrad Enea Czarnymi Radom. Po tym meczu zawodnik miał okazję rozegrać w pełnym wymiarze czasowym spotkania o 9. miejsce w końcowej klasyfikacji sezonu z Indykpolem AZS Olsztyn, wygrane przez GKS 3:1 i 3:2.


 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez GKS Katowice (@gksgieksakatowice)

 

Dawida nikomu nie trzeba przedstawiać. Spędził już z nami łącznie dwa sezony i dał się poznać nie tylko jako dobry i ambitny zawodnik, ale również jako świetny człowiek, który buduje atmosferę w drużynie i poza nią. Wierzę, że nie inaczej będzie w kolejnym sezonie – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS Jakub Bochenek.

WYNIKI MECZÓW PLUSLIGI

RM, Polsat Sport, siatkowka.gkskatowice.eu
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie