Polsat Boxing Night 10. Promotor Jurija Kaszinskiego: Michał Cieślak to niewątpliwie numer jeden

Sporty walki
Polsat Boxing Night 10. Promotor Jurija Kaszinskiego: Michał Cieślak to niewątpliwie numer jeden
fot. Polsat Sport
Już 14 maja w ringu pojawią się Michał Cieślak i Rosjanin Jurij Kaszyński.

Przed nami wielki pojedynek w walce wieczoru gali Polsat Boxing Night 10. Już 14 maja w ringu pojawią się Michał Cieślak i Rosjanin Jurij Kaszinski. Starcie ma być eliminatorem do walki o pas mistrza świata federacji IBF w kategorii cruiser. Co o polskim pięściarzu sądzi promotor Kaszinskiego?

Kibiców polskiego boksu czeka nie lada gratka! Już 14 maja w walce wieczoru gali Polsat Boxing Night 10 w ringu staną najlepszy polski pięściarz w kategorii cruiser Michał Cieślak oraz rosyjski „dominator” Jurij Kaszinski. Stawka jest ogromna, bowiem pojedynek ma być przepustką do walki o pas federacji IBF w kategorii cruiser.

 

Obie strony są pewne siebie, ale także podchodzą do swojego rywala z ogromnym szacunkiem, czego wyraz swoim postem na Instagramie dało RC Boxing oficjalnie potwierdzając udział Kaszinskiego w PBN 10.

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez RCC Boxing Promotions (@rccboxing)

 

„Michał Cieślak to niewątpliwie polski numer jeden w kategorii cruiser. Do zeszłego roku był niepokonany w serii 19 zwycięstw. Kariera bez porażki pozwoliła Polakowi zostać pretendentem do pasa WBC World, ale przegrał wówczas z aktualnym mistrzem Ilungą Makabu. Rok później Cieślak wyszedł do walki na rodzimej arenie i teraz po raz drugi zawalczy o wejście do pojedynku o upragniony tytuł”- pochlebnie napisali o Polaku przedstawiciele RC Boxing - promotora Kaszinskiego.

 

Zobacz także: Michał Cieślak przed Polsat Boxing Night: Zamierzam wykorzystać sytuację

 

Przed Cieślakiem niezwykle trudne zadanie. Kaszinski będzie jednym z najbardziej wymagających rywali Polaka w karierze. Dotychczas Rosjanin na 21 stoczonych walk przegrał tylko jedną - ze swoim rodakiem Rusłanem Fayferem. Jeszcze bardziej imponujący jest bilans walk zakończonych przed czasem - na 20 zwycięstw, aż 18 kończyło się przed czasem na korzyść Kaszinskiego. Ostatni raz Rosjanin bił się 17 kwietnia w Jekaterynburgu pokonując Mukhitdina Rajapbaewa.

 

 

Podczas Polsat Boxing Night 10 poza walką Cieślaka i Kaszinskiego zobaczymy jeszcze sześć innych pojedynków zawodowych oraz dwa starcia w boksie olimpijskim. W ringu pojawią się m.in. Ewa Piątkowska, Przemysław Runowski, Robert Talarek, Łukasz Stanioch, Daniel Rutkowski, Michał Olaś, Paweł Czyżyk. Pełna karta walk zostanie ujawniona niebawem.

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze