Rafael Redwitz został trenerem francuskiego klubu

Siatkówka
Rafael Redwitz został trenerem francuskiego klubu
fot. Cyfrasport
Rafael Redwitz w barwach Asseco Resovii (2010).

Francuski rozgrywający pochodzenia brazylijskiego Rafael Redwitz zakończył karierę zawodniczą. Były gracz m.in. Asseco Resovii i AZS Częstochowa rozpoczął nowy etap przygody z siatkówką. Został trenerem klubu Nice VB.

Rafael Redwitz urodził się w 1980 roku. Największe sukcesy osiągnął w lidze francuskiej. Zdobył cztery razy mistrzostwo kraju – najpierw w barwach Paris Volley (2006, 2007, 2008), a następnie Tours VB (2012). Jeszcze nie tak dawno występował jako zawodnik włoskiego klubu Consar Rawenna.

 

Zobacz także: Siedmiu zawodników rozstaje się z Jastrzębskim Węglem!

 

Rozgrywający jest również dobrze znany polskim kibicom. Występował w dwóch klubach PlusLigi: Asseco Resovii (2009–10), a później AZS Częstochowa (2015–16). W 2018 roku wrócił do Rzeszowa, jednak po kilku miesiącach rozwiązał z klubem umowę za porozumieniem stron. W ciągu niecałych trzech sezonów rozegrał w polskiej ekstraklasie 65 spotkań i wywalczył 139 punktów (66 atak + 29 zagrywka + 44 blok). Największym osiągnięciem na polskich parkietach był brązowy medal PlusLigi wywalczony z Asseco Resovią w 2010 roku.

 

Redwitz pochodzi z Brazylii, ale uzyskał francuskie obywatelstwo. Został dzięki temu powołany do reprezentacji Trójkolorowych na Ligę Światową i mistrzostwa Europy 2013.

 

W sierpniu ubiegłego roku skończył 40 lat i po obecnym sezonie postanowił zakończyć karierę zawodniczą. Nie oznacza to jednak rozbratu z siatkówką. Redwitz został nowym trenerem francuskiego klubu Nice VB. Przed początkującym szkoleniowcem sporo pracy, bo jego nowa drużyna w poprzednim sezonie uplasowała się w dole tabeli Ligue A.

 

Le Nice Volley Ball est très heureux de vous annoncer l'arrivée d'un nouvel entraineur pour l'équipe professionnelle :...

Opublikowany przez Nice Volley Ball Środa, 28 kwietnia 2021
RM, Polsat Sport, nicevolleyball.fr
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie