TAURON Liga: Katarzyna Zaroślińska-Król odchodzi z ŁKS Commercecon

Katarzyna Zaroślińska-Król zdobyła w tym sezonie swój dziewiąty medal mistrzostw Polski

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź zdobyły w tym sezonie brązowy medal mistrzostw Polski. Po krótkim świętowaniu tego sukcesu przyszedł czas pożegnań, ponieważ część zawodniczek odchodzi z łódzkiego klubu. Jako pierwsza z drużyną rozstaje się Katarzyna Zaroślińska-Król.

W sezonie 2020/2021 Zaroślińska-Król wystąpiła w 31 meczach TAURON Ligi, zdobywając dla "Łódzkich Wiewiór" 482 punkty. 26 z nich wywalczyła zagrywką, 42 blokiem, zaś 414 w ataku. Jej skuteczność w przekroju całego sezonu wyniosła 37,84 procent.

W zakończonym sezonie atakująca reprezentacji Polski zdobyła swój dziewiąty medal mistrzostw Polski. Na koncie dwa złote, cztery srebrne i trzy brązowe.

Zaroślińska-Król uplasowała się wysoko w czterech rankingach indywidualnych sezonu 2020/2021 TAURON Ligi. Sześć statuetek MVP dało jej pozycję numer 3. Wśród najlepiej punktujących i atakujących zajęła 5. miejsce, a w rankingu zagrywających została numerem 1.

- Kasia jest bardzo doświadczoną zawodniczką, na którą wszyscy bardzo mocno liczyli. Bardzo się starała i ten play-off, czy to mecze z Rzeszowem, czy z Radomką, zagrała fajnie. Jest to zawodniczka, która potrafi bardzo dużo. Być może w tym sezonie to zgranie z zespołem, czy rozgrywającą nie było idealne. Czasami tak się po prostu zdarza. Życzymy Kasi jak najlepiej, dużo zdrowia i dobrego grania. Do zobaczenia na parkiecie - powiedział trener ŁKS Commercecon Michal Masek.

Łódzki zespół zdobył dziesiąty medal mistrzostw Polski w historii siatkarskiej sekcji klubu. Dzięki zajęciu trzeciego miejsca ponownie wystąpi w rozgrywkach Ligi Mistrzyń.