Copa America: 50 tysięcy dawek szczepionki Sinovac dla uczestników turnieju

Piłka nożna
Copa America: 50 tysięcy dawek szczepionki Sinovac dla uczestników turnieju
fot. PAP/EPA
50 tysięcy dawek chińskiej szczepionki przeciwko Covid - Sinovac, przeznaczonych dla zawodników, trenerów i sędziów turnieju Copa America.

50 tysięcy dawek chińskiej szczepionki przeciwko Covid - Sinovac, przeznaczonych dla zawodników, trenerów i sędziów turnieju Copa America (13 czerwca - 10 lipca), dotarło w środę do Urugwaju.

Dawki oferowane przez firmę Sinovac Biotech "zagwarantują bezpieczeństwo uczestnikom Copa America" - podkreślił prezydent Południowoamerykańskiej Konfederacji Piłki Nożnej (CONMEBOL) Alejandro Dominguez, który witał na lotnisku w pobliżu Montevideo samolot z transportem szczepionek. Na lotnisku Carrasco był także chiński ambasador w Urugwaju Wang Gang.

 

Zobacz także: Juventus w Lidze Europy? Cristiano Ronaldo tego nie zaakceptuje i odejdzie!

 

Szczepionki "w żaden sposób nie zastąpią jednak protokołu sanitarnego" - ostrzegł paragwajski szef południowoamerykańskiej federacji. Dystrybucja dawek do poszczególnych krajów rozpocznie się "natychmiast", a kampania szczepień zostanie zakończona przed rozpoczęciem Copa America, współorganizowanego przez Argentynę i Kolumbię - poinformował niedawno CONMEBOL.

 

W pierwszej kolejności dawki będą podawane zawodnikom i obsłudze drużyn, w następnej kolejności szczepieni będą sędziowie i personel odpowiedzialny za organizację turnieju.

 

Jak poinformowała CONMEBOL w komunikacie, "akcja szczepień jest dobrowolna, a zawodnicy, którzy nie chcą być szczepieni, nie będą karani ani wykluczeni z zawodów". 

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie