Fortuna 1 Liga: Tyszanie górą w meczu "górników"

Fortuna 1 Liga: Tyszanie górą w meczu „górników”.

GKS Tychy pokonał na wyjeździe GKS Jastrzębie 1:0 w meczu 27. kolejki Fortuna 1 Ligi. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył po strzale głową Kamil Szymura.

Jako pierwsi zaatakowali gospodarze, ale budowana prawym skrzydłem akcja nie przyniosła większych rezultatów. Z odsieczą ruszyli goście, ale także strzał Bartosza Biela był daleki od ideału. Obie drużyny próbowały znaleźć drogę do bramki przeciwnika, a mecz miał wyrównany przebieg z lekkim wskazaniem na GKS Tychy.

Wysiłki gości przyniosły rezultat dopiero w 41. minucie. Wówczas dośrodkowanie Łukasza Grzeszczyka z rzutu rożnego wpadło wprost na głowę Kamila Szymury, a obrońca tyszan umieścił piłkę w bramce precyzyjnym strzałem. W Jastrzębiu-Zdroju mieliśmy wynik 1:0 dla GKS Tychy, a sędzia niedługo potem zakończył pierwszą połowę.

Druga partia rozpoczęła się od szybkiej reakcji trenera Łukasza Włodarka. Szkoleniowiec gospodarzy wprowadził na boisko Daniela Ferugę w miejsce Łukasza Zejdlera. Zmiana przyniosła rezultat, ale to nie Feruga popisał się groźnym uderzeniem na początku drugiej połowy. Dobry strzał w 55. minucie odnotował Farid Ali, a do interwencji zmuszony był Adrian Odyjewski.

Jastrzębianie szukali wyrównania, ale to GKS Tychy był krok od podwyższenia prowadzenia. Tym razem przed szansą na bramkę z rzutu wolnego stanął Grzeszczyk, ale piłka po jego uderzeniu trafiła „zaledwie” w słupek.

Kolejną próbę wyrównania podjął także Marek Mróz, ale jego strzał z 73. minuty przeleciał nieznacznie obok słupka. Chwilę później akcja przeniosła się na drugą stronę pod bramkę Mariusza Pawełka. W akcji sam na sam z jastrzębskim golkiperem stanął Szymon Lewicki, ale także ta próba okazała się daremna.

Na tym groźne sytuacje się skończyły. Obie drużyny wymieniały podania i próbowały przenieść ciężar gry w pole karne przeciwnika, ale żadna akcja nie okazała się wystarczająco efektywna. Sędzia doliczył jeszcze trzy minuty i zakończył to spotkanie. GKS Tychy wygrał na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie, co oznacza, że tyszanie są aktualnie wiceliderem Fortuna 1 Ligi.