Liga Europy: Osiem bramek w Manchesterze! "Czerwone Diabły" były bezlitosne

Manchester United bliski awansu do finału.

Manchester United pokonał 6:2 AS Roma w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Europy. Po dwie bramki dla gospodarzy zdobyli Edinson Cavani i Bruno Fernandes, a po jednym golu strzelili Paul Pogba oraz Mason Greenwood. Dla Romy trafiali Lorenzo Pellegrini i Edin Dżeko.

Od początku spotkania ze szturmem na bramkę Romy ruszyli piłkarze Manchesteru United. Ofensywnie usposobiony zespół szybko przenosił się pod pole karne przeciwnika i stanowił spore zagrożenie dla bramki Pau Lopeza. Gol wisiał w powietrzu, a na efekt przewagi „Czerwonych Diabłów” nie trzeba było długo czekać.

W 9. minucie piękną akcją w trójce popisali się Paul Pogba, Edinson Cavani i Bruno Fernandes. Właśnie w takiej kolejności zawodnicy wymieniali się piłką, a Portugalczyk stanął sam na sam z Lopezem i pokonał go efektowną podcinką. W Manchesterze było 1:0 dla gospodarzy.

Anglicy nie nacieszyli się długo przewagą. W 15. minucie z piłką pod bramkę Davida De Gei przenieśli się piłkarze Romy czekając na błąd przeciwnika. W końcu dogrywaną z prawego skrzydła piłkę zatrzymywał ręką Pogba, a sędzia podyktował rzut karny. Do ustawionej na wapnie futbolówki podszedł Lorenzo Pellegrini pewnie umieszczając ją w siatce. Mieliśmy wynik 1:1.

Niedługo potem trener Paulo Fonseca był zmuszony przeprowadzić zmianę swojego bramkarza. Kontuzjowanego Lopeza zastąpił Antonio Mirante.

Roma napierała i choć nie miała wielu sytuacji, to dzięki zabójczej skuteczności wciąż miała szanse na poprawę wyniku. Tak też stało się w 34. minucie. Ustawionego w linii spalonego Pellegriniego dostrzegł Henrik Mkhitaryan, a ten odegrał piłkę do Edina Dżeko, który wpakował ją do pustej siatki. Rzymianie prowadzili 2:1.

Sędzia doliczył jeszcze pięć minut do końca pierwszej połowy i to właśnie w tym czasie swoją najlepszą okazję miał Manchester United. Na strzał z dystansu zdecydował się Cavani, ale świetnie ustawiony na linii był Mirante. Krótko potem arbiter zakończył pierwszą partię.

Druga połowa to powrót „Czerwonych Diabłów”. Gospodarze od razu ruszyli do ataku, podobnie jak w pierwszej połowie, a wysiłki opłaciły się już w 48. minucie. Wówczas Cavaniego świetnie dostrzegł Fernandes, a Urugwajczyk strzałem w prawe okienko doprowadził swój zespół do remisu 2:2.

Worek z bramkami dla United dopiero się rozwiązywał. W 64. minucie mocny strzał Wan-Bissaki sparował Mirante, ale golkiper był bezradny przy dobitce Cavaniego. Urugwajczyk ponownie pogrążał Romę, a na tym wcale nie miało się skończyć.

Zaledwie pięć minut później we własnym polu karnym faulował Chris Smalling. Były zawodnik United odepchnął Cavaniego, a sędzia wskazał na „jedenastkę”. Do rzutu karnego podszedł Fernandes pewnie pokonując bramkarza. Mieliśmy wynik 4:2 dla gospodarzy.

Portugalczyk był także głównym aktorem akcji, która poskutkowała kolejnym golem dla „Czerwonych Diabłów”. Fernandes wrzucił miękko piłkę w pole karne wprost na głowę Pogby, któremu nie pozostało nic innego jak wbić ją do siatki Mirante. Wynik 5:2 wskazywał na prawdziwy pogrom w półfinale Ligi Europy.

Piłkarze United byli bezlitośni. W 86. minucie prawą stroną pomknął Mason Greenwood, który dziesięć minut wcześniej zmienił niewidocznego Marcusa Rashforda. Młody Anglik był nie do zatrzymania i pokonał bramkarza strzałem z 16. metra. Mieliśmy wynik 6:2, który wskazywał jasną przewagę Manchesteru i solidną zaliczkę przed rewanżem w Rzymie.

Sędzia doliczył jeszcze dwie minuty do końca spotkania i dotrzymał słowa. Manchester United pokonał Romę 6:2 i jest więcej niż jedną nogą w finale Ligi Europy.

Skrót meczu Manchester United - AS Roma:

Manchester United - AS Roma 6:2 (1:2)

Bramki: Fernandes 9, 71 (k), Cavani 48, 64, Pogba 75, Greenwood 86 - Pellegrini 15 (k), Dżeko 34

Manchester United: David De Gea - Aaron Wan-Bissaka, Victor Lindelof, Harry Maguire, Luke Shaw - Scott McTominay, Fred (83. Nemanja Matić) - Marcus Rashford (76. Mason Greenwood), Bruno Fernandes (89. Juan Mata), Paul Pogba - Edinson Cavani

AS Roma: Pau Lopez (28. Antonio Mirante) - Chris Smalling, Bryan Cristante, Roger Ibanez - Rick Karsdorp, Amadou Diawara, Jordan Veretout (5. Gonzalo Villar), Leonardo Spinazzola (37. Bruno Peres) - Lorenzo Pellegrini, Henrik Mkhitaryan - Edin Dżeko

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.