Polsat Boxing Night 10: Daniel Rutkowski zmierzy się z Maksimem Hardzeiką

Sporty walki
Polsat Boxing Night 10: Daniel Rutkowski zmierzy się z Maksimem Hardzeiką
fot. Polsat Sport
Polsat Boxing Night 10: Daniel Rutkowski zmierzy się z Maksimem Hardzeiką

Karta walk Polsat Boxing Night 10 powiększyła się o kolejny pojedynek. W bokserskim ringu już po raz czwarty zobaczymy Daniela Rutkowskiego (1-2), który zmierzy się z niepokonanym Białorusinem Maksimem Hardzeiką (9-0, 4 KO). Z pewnością będzie to jeden z najpoważniejszych testów w bokserskiej karierze "Rutka".

Dziesiąta gala Polsat Boxing Night odbędzie się 14 maja w Warszawie. W głównej walce wieczoru wystąpi ponownie Michał Cieślak. Pięściarz z Radomia zmierzy się z Rosjaninem Jurim Kaszinskim. Pojedynek będzie eliminatorem do walki o pas mistrza świata federacji IBF w kategorii cruiser. W innym pojedynku Ewa Piątkowska skrzyżuje rękawice z Judy Waguthii.

 

ZOBACZ TAKŻE: Co Michał Cieślak wie o swoim rywalu?

 

Ozdobą gali PBN 10 być może będzie pojedynek Rutkowskiego z Hardzeiką. Polak, który w ringu bokserskim zaprezentuje się po raz czwarty w ciągu ostatniego roku, powalczy o drugą wygraną. Przygodę z boksem zawodowym rozpoczął od porażki po fantastycznym boju z Przemysławem Runowskim.

 

Skazywany na pożarcie "Rutek" już w trakcie premierowej walki był chwalony przez komentującego wydarzenie Krzysztofa Kosedowskiego. "Jesteśmy zadziwieni Danielem Rutkowskim, który momentami walczy jak równy z równym, a czwartej i piątej rundy raczej na pewno nie przegrał" - mówił wtedy były znakomity pięściarz.

 

Ambitna postawa nie dała jednak Rutkowskiemu triumfu, a kolejną próbę walki bokserskiej radomianin podjął już w 2021 roku. Tym razem naprzeciwko niego stanął pochodzący z Kuby niepokonany Yaniel Evander Rivera. Ponownie skończyło się porażką Polaka na punkty, który nie zraził się jednak tym niepowodzeniem. W kwietniu "Rutek" wreszcie mógł unieść rękawice w geście triumfu, po tym jak wypunktował Dawida Śmiełowskiego.

 

Teraz poprzeczka dla Rutkowskiego zostaje zawieszona dużo wyżej. Jego przeciwnikiem będzie bowiem Hardzeika, który w swojej karierze nie przegrał jeszcze żadnej walki. Białorusin jest z pewnością znany miłośnikom pięściarstwa nad Wisłą, Odrą, Wartą, a także Bugiem. Co ciekawe karierę zaczynał w rodzinnym mieście Rutkowskiego - Radomiu, gdzie wygrał z Matusem Samajem przez techniczny nokaut.

 

W swojej późniejszej przygodzie z boksem za każdym razem walczył w Polsce i jeszcze trzykrotnie nokautował swoich rywali. Tak było między innymi w jego ostatniej walce z Adamem Grabcem, którą stoczył w grudniu 2020 roku. Pojawił się wtedy w ringu po niemal rocznym rozbracie od szermierki na pięści. Najważniejszym zwycięstwem w karierze Hardzeiki jest triumf nad solidnym Bartłomiejem Grafką.

 

Podczas Polsat Boxing Night 10 zobaczymy łącznie siedem walk zawodowych oraz dwa pojedynki w boksie olimpijskim.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie