Babilon MMA 21: Pawlak - Guzew. Wyniki i skróty walk (WIDEO)

Sporty walki
Babilon MMA 21: Pawlak - Guzew. Wyniki i skróty walk (WIDEO)
Fot. Babilon MMA
Pierwsza obrona mistrzowskiego tytułu Pawła Pawlaka zakończyła się powodzeniem.

Paweł Pawlak (18-4-1, 9 KO, 3 SUB) obronił tytuł mistrza Babilon MMA w kategorii średniej. W walce wieczoru gali Babilon MMA 21 "Plastinho" wypunktował na pełnym dystansie Sergieja Guzewa (20-4, 3 KO, 13 SUB). W co-main evencie zwycięstwo przez TKO w drugiej rundzie odniósł Mateusz Rybak (5-1, 4 KO). Ozdobą gali był efektowny nokaut Piotra Kacprzaka (5-3, 2 SUB). Zobaczcie skróty walk gali Babilon MMA 21.

Wyniki gali: 

 

Walka o mistrzowski pas kategorii średniej (do 84 kg):

5 x 5 min - Paweł Pawlak (18-4-1, 9 KO, 3 SUB) pokonał Sergieja Guzewa (20-4, 3 KO, 13 SUB) jednogłośną decyzją sędziów (50-45, 50-45, 48-47). 

 

Walka w kategorii średniej (do 84 kg):
3 x 5 min - Mateusz Rybak (5-1, 4 KO) pokonał Tomasza Mozdyniewicza (4-2, 4 KO) przez TKO (ciosy w parterze) w drugiej rundzie. 

 

Walka w kategorii średniej (do 84 kg):
3 x 5 min - Bartłomiej Gładkowicz (6-1, 2 KO, 3 SUB) pokonał Piotra Drozdowskiego (3-4, 1 KO, 1 SUB) przez poddanie (skrętówka) w pierwszej rundzie. 

 

Walka w kategorii półciężkiej (do 93 kg):
3 x 5 min - Damian Piwowarczyk (2-0, 1 SUB) pokonał Sławomira Bryłę (3-1, 3 KO) przez poddanie (duszenie gilotynowe) w pierwszej rundzie. 


Walka w kategorii piórkowej (do 66 kg):
3 x 5 min - Piotr Kacprzak (5-3, 2 SUB) pokonał Konrada Furmanka (2-4, 1 KO) przez nokaut (wysokie kopnięcie) w drugiej rundzie. 

 

Walka w kategorii lekkiej (do 70 kg):
3 x 5 min - Oskar Szczepaniak (2-0) pokonał Arkadiusza Pałkowskiego (0-1) jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 29-28, 29-28).

 

Walka w kategorii koguciej (do 61 kg):
3 x 5 min - Kacper Michałowski (1-0, 1 SUB) pokonał Grzegorza Rutkowskiego (0-1) przez poddanie (duszenie gilotynowe) w drugiej rundzie. 

 

Walka semi-pro w kategorii średniej (do 84 kg):
3 x 3 min - Arkadiusz Mruk zremisował z Bartłomiejem Wydrą większościową decyzją sędziów (29-27, 28-28, 28-28).

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

Pas mistrzowski Babilon MMA w kategorii średniej pozostał w Polsce. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo!

And still! Paweł Pawlak nadal mistrzem Babilon MMA w wadze średniej! (50-45, 50-45, 48-47) - tak punktowali pojedynek mistrzowski sędziowie! 

V Runda

Żadnego zrywu w wykonaniu Ukraińca nie było. Pawlak utrzymał przewagę i udowodnił swoją wyższość. Koniec pięciorundowej batalii, w której jednak werdykt powinien być formalnością. 

IV Runda

Ciąg dalszy konsekwentnej pracy Pawlaka. Ciosy i kopnięcia służą mu do zaznaczania przewagi nad rywalem. Dwukrotnie łodzianin zaskoczył wysokim obrotowym kopnięciem. Wiele wskazuje na to, że pas zostanie w Polsce. Czas na ostatnie starcie. 

III Runda

Mieliśmy trochę zapasów przy siatce, ale znowu walka toczyła się głównie w stójce. Guzew konsekwentnie próbuje trafiać prawym, ale nie robi to większego wrażenia na Pawlaku. "Plastinho" wydaje się być dużo skuteczniejszy w swoich atakach.  

II Runda

Pawlak zaczyna stopniowo zdobywać przewagę w pojedynku. Łodzianin stopniowo rozmontowywał rywala prostymi, niskimi kopnięciami i obrotówkami na korpus. Zawodnik Octopusa bardzo dobrze wykonuje polecenia narożnika. 

I Runda

Niemal cała runda przebiegła w stójce. Guzew nastawiony był na kończenie ataków mocnym prawym i szukał okazji do wyprowadzenia do tego typu ataku. Pawlak korzystał z bardziej różnorodnych technik - niskie kopnięcia, kopnięcia okrężne i ciosy. Niemniej jednak żaden z nich nie sprawił większego zagrożenia. 

Obaj już w klatce. 

Koniec oczekiwania, czas na najważniejszy pojedynek gali! Stawką walki będzie pas mistrzowski Babilon MMA w wadze średniej. Mistrz Paweł Pawlak zmierzy się z pretendentem Sierigejem Guzewem. Pojedynek został zakontraktowany na pięć rund po pięć minut. 

Gala Babilon MMA 21 toczy się w bardzo szybkim tempie. Tylko dwie walki dotrwały do decyzji sędziów!

Po kilku wymianach w stójce Rybak trafił kolanem, po którym Mozdyniewicz osunął się na matę. W parterze Rybak dopełnił dzieła zniszczenia ciosami. Bardzo dobra walka! 

Mateusz Rybak! Świetne wejście w drugą rundę i szybkie zwycięstwo!

I Runda

Bardzo dynamiczna walka. Dużo efektownych zapasów i grapplingu. W połowie rundy przewagę zyskał Rybak, który pracował najpierw nad krucyfiksem, a następnie duszeniem zza pleców. Mozdyniewicz bronił się jednak bardzo skutecznie. Świetna runda! 

Czas na co-main event dzisiejszej gali. Rękawice skrzyżują Tomasz Mozdyniewicz i Mateusz Rybak! 

Gala Babilon MMA 22 odbędzie się 21 maja. 

Czas na face-off bohaterów następnej gali: Marcin Jabłoński - Alan Langer. 

Po kilkudziesięciu sekundach dominacji parterowej Drozdowskiego Gładkowiczowi udało się odwrócić sytuację i zapiąć skrętówkę. Zawodnik z Warszawy musiał odklepać dźwignię. "Clark Kent" wraca na zwycięską ścieżkę!

Koniec walki! Bartłomiej Gładkowicz wygrywa przez poddanie!

Do końca gali zostały trzy pojedynki. Czas na starcie Piotr Drozdowski - Bartłomiej Gładkowicz!

Piwowarczyk popisał się pięknym poddaniem, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia efektownego nokautu w wykonaniu Piotra Kacprzaka. 

Cała walka trwała niespełna minutę. Najpierw Piwowarczyk trafił mocnym lewym prostym. Kiedy zamroczony Bryła próbował przenieść walkę do parteru, Piwowarczyk zapiął duszenie gilotynowe. Niedługo później Bryła poddał walkę. Świetny występ 23-latka!   

Ależ szybkie skończenie! Druga gilotyna podczas dzisiejszej gali! Damian Piwowarczyk zwycięzcą! 

Czas na kolejny pojedynek. Tym razem do klatki wejdą ciężsi zawodnicy. Sławomir Bryła zmierzy się z Damianem Piwowarczykiem! Starcie to odbędzie się w limicie kategorii półcięzkiej. 

Piękny nokaut w wykonaniu Kacprzaka z miejsca stał się jednym z kandydatów do nokautu roku. Już niebawem kolejne walki gali Babilon MMA 21!

Cała walka przebiegała pod dyktando radomianina. Pod koniec pierwszej rundy był blisko poddania rywala balachą. W drugiej rundzie w fenomenalnym stylu wykończył walkę w stójce!

Najpierw w drugiej rundzie Kacprzak naruszył rywala ciosem, a następnie posłał rywala na deski potężnym wysokim kopnięciem. Przepiękne KO!

Ciężki nokaut! Piękny high-kick Kacprzaka!

Konrad Furmanek - Piotr Kacprzak - pora na to starcie!

Pojedynek był bardzo emocjonujący i krwawy. Ostatecznie górą był Szczepaniak. Ambicji nie można odmówić obu zawodnikom!

Jednogłośna decyzja! Oskar Szczepaniak zwycięzcą! Punkty: 29-28, 30-27, 29-28.

Ależ to była krwawa wojna! Zaraz werdykt!

Oskar Szczepaniak - Arkadiusz Pałkowski - to już za moment. Kategoria lekka!

W drugiej rundzie przy próbie sprowadzenia w wykonaniu Rutkowskiego Michałowski chwycił gilotynę. 18-latek bardzo ciasno zapiął duszenie. Radomianin walczył o wydostanie się z uchwytu, lecz finalnie musiał odklepać. Kacper Michałowski - warto zapamiętać tego zawodnika!

No i mamy skończenie walki przed czasem! Kacper Michałowski poddał Grzegorza Rutkowskiego duszeniem gilotynowym!

Pora na starcie dwóch debiutantów w zawodowym MMA. Kacper Michałowski już czeka w klatce na Grzegorza Rutkowskiego. Za moment pierwszy gong!

Za nami jedyne starcie w formule semi-pro. Już niebawem pierwsza walka zawodowa!

28-28, 29-27, 28-28 - mamy większościowy remis! 

Koniec walki! Po twardym pojedynku o werdykcie zadecydują sędziowie!

Czas na pierwszy pojedynek. Arkadiusz Mruk i Bartłomiej Wydra skrzyżują rękawice w formule semi-pro! 

Trwa studio przed galą.

Zaczynamy!

Kolejną walkę w Babilon MMA stoczy również Bartłomiej Gładkowicz. 

Rywal Rybaka zapowiada, że ich pojedynek będzie emocjonujący. 

W co-main evencie wystąpi Mateusz Rybak, który zmierzy się z Tomaszem Modzyniewiczem. 

W walce wieczoru wystąpi Paweł Pawlak. "Plastinho" stanie do swojej pierwszej obrony tytułu mistrza Babilon MMA w kategorii średniej. Jego rywalem będzie Siergiej Guzew z Ukrainy. 

Dzień dobry! Już za godzinę rusza gala Babilon MMA 21. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo! 

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie