Euro 2020: Reprezentacja Polski będzie stacjonowała w Trójmieście

Piłka nożna
Euro 2020: Reprezentacja Polski będzie stacjonowała w Trójmieście
Fot. CyfraSport
Polacy zamieszkają w Sopocie.

Hotel Marriot Resort & Spa w Sopocie będzie oficjalną bazą piłkarskiej reprezentacji Polski podczas tegorocznych mistrzostw Europy - poinformował Polski Związek Piłki Nożnej. Kadrowicze będą mieszkali w Trójmieście w trakcie trwania turnieju. Wiadomo również, gdzie Biało-czerwoni będą trenowali.

"Z powodu zmiany lokalizacji meczów grupowych mistrzostw Europy reprezentacja Polski zrezygnowała z ośrodka Portmarnock pod Dublinem. Pierwotnie mecze ze Słowacją i Szwecją miały odbyć się w Dublinie, a spotkanie z Hiszpanią w Bilbao. Te miasta nie dały jednak gwarancji wpuszczenia na trybuny przynajmniej części kibiców, a to był warunek UEFA, aby zachować prawo współorganizacji turnieju. Ostatecznie Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował, że mecze grupowe biało-czerwonych zostaną rozegrane w Sankt Petersburgu (14 czerwca ze Słowacją i 23 czerwca ze Szwecją) i Sewilli (19 czerwca z Hiszpanią)" - czytamy w oficjalnym komunikacie PZPN. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Juventus szykuje gigantyczną rewolucję! Możliwa wymiana gwiazd 

 

 

Ponadto poznaliśmy też stadion, na którym podopieczni Paulo Sousy będą się przygotowywali do meczów. Obiektem treningowym reprezentantów Polski będzie Arena Gdańsk. 

 

Już 17 maja 2021 roku selekcjoner Paulo Sousa ogłosi szeroką kadrę reprezentacji Polski na zgrupowanie w Opalenicy. Z kolei 1 czerwca poznamy ostateczny skład Biało-czerwonych na turniej finałowy EURO 2020.

 

Po okresie przygotowawczym w Opalenicy Polacy 9 czerwca przeniosą się do sopockiego Hotelu, w którym będą mieszkali w trakcie. 

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze