Dawid Konarski i Artur Szalpuk mają szansę na intratny kontrakt w Korei

Siatkówka
Dawid Konarski i Artur Szalpuk mają szansę na intratny kontrakt w Korei
fot. Cyfrasport
Dawid Konarski i Artur Szalpuk znaleźli się w drafcie do ligi koreańskiej

Było czterech, zostało tylko dwóch siatkarzy, którzy znaleźli się na liście kandydatów do draftu ligi koreańskiej. Szanse na intratny kontrakt wciąż mają Dawid Konarski i Artur Szalpuk. 4 maja, tak jak w ubiegłym roku "nabór" odbędzie się wirtualnie.

Prócz obecnych reprezentantów Polski, chęć udziału w drafcie zgłosili także Grzegorz Bociek i Bartosz Krzysiek. Ten ostatni bardzo dobrze zna realia koreańskiej V-League. W ubiegłym roku atakujący przeszedł pomyślnie cały proces eliminacji i trafił do drużyny Daejeon Samsung Bluefangs.

 

ZOBACZ TAKŻE: Krzysiek i życie w Korei. "Ważą mnie, mierzą mi temperaturę i dają sok z buraka"

 

Ligi koreańskie są dla obcokrajowców wyjątkowo wymagające. Prestiż wprawdzie nie jest tak wysoki, jak w najlepszych ligach świata, ale za to do zgarnięcia są niebagatelne sumy za kontrakt, nawet 400 tysięcy dolarów rocznie. Dostać angaż jest bardzo trudno, a strać go niezwykle łatwo. W ubiegłym sezonie przekonali się o tym Michał Filip i wspomniany Krzysiek. Obaj, po podpisaniu kontraktu, przedwcześnie musieli opuścić swoje drużyny.

 

ZOBACZ TAKŻE: Krzysiek o zerwaniu kontraktu w Korei: Nie było sentymentów. Spakowałem buty do kartonika i wyszedłem

 

Podobnie jak w zeszłym roku draft odbędzie się wirtualnie. Z grona wielu zainteresowanych pozostało 47 pretendentów - w tym dwóch Polaków.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 한국배구연맹 (@kovopr_official)

 

4 maja z tej grupy przedstawiciele siedmiu koreańskich klubów wybiorą po jednym zawodniku. Zrobią to na podstawie zestawienia informacji, historii kontuzji oraz wideo z najlepszymi akcjami siatkarzy, które przygotowali ich agenci.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze