La Liga: Ronald Koeman zawieszony na dwa mecze

Trener piłkarzy Barcelony Ronald Koeman został zawieszony na dwa ligowe mecze.

Trener piłkarzy Barcelony Ronald Koeman został zawieszony na dwa ligowe mecze - poinformowała hiszpańska federacja. To kara za czerwoną kartkę, jaką zobaczył w trakcie przegranego w czwartek 1:2 spotkania u siebie z Granadą. Kataloński klub zapowiedział złożenie odwołania.

Zawieszenie oznacza, że Holender nie poprowadzi drużyny w ciekawie zapowiadających się meczach z Valencią na wyjeździe w niedzielę (to jego były klub) oraz 8 maja na Camp Nou z liderem - Atletico Madryt.

Piłkarze Barcelony mogli w czwartek objąć prowadzenie w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy, ale warunkiem było zwycięstwo u siebie nad Granadą. Tymczasem gospodarze, mimo prowadzenia do przerwy po golu Lionela Messiego, przegrali 1:2 i nadal zajmują trzecie miejsce w tabeli (71). Tracą dwa punkty do Atletico i mają taki sam dorobek jak wicelider Real Madryt.

Koeman został odesłany na trybuny chwilę po tym, gdy Granada zdobyła w 63. minucie wyrównującą bramkę.

W swoim raporcie po meczu arbiter wskazał, że trener Barcelony, który otrzymał już ostrzeżenie za swoje zachowanie, wypowiadał się bez szacunku wobec czwartego sędziego.

Barcelona ogłosiła wieczorem w piątek, iż odwoła się od decyzji o zawieszeniu Koemana.