NHL: Penguins i Capitals kolejnymi zespołami w play-off

Penguins i Capitals kolejnymi zespołami w play-off

Hokeiści Pittsburgh Penguins pokonali na wyjeździe Washington Capitals 5:4 po dogrywce w czwartkowym meczu ligi NHL. Obie drużyny zagwarantowały sobie występ w rundzie play off. Łącznie w tej fazie rozgrywek jest już dziewięć klubów.

Spotkanie w Waszyngtonie było bardzo wyrównane - na zasadzie "gol za gol". Żadnej z drużyn nie udało się uzyskać dwubramkowego prowadzenia. Od 51. minuty, po drugim tego dnia trafieniu Kasperiego Kapanena, Penguins wygrywali 4:3, ale na 14 sekund przed ostatnią syreną wyrównał Tom Wilson. W dogrywce o sukcesie "Pingwinów" przesądził Jake Guentzel.

Po tym meczu wiadomo już, że obydwie ekipy zagrają o Puchar Stanleya. Zawodnicy Capitals i Penguins zgromadzili po 69 punktów i są na czele Dywizji Wschodniej. Dla klubu z Pittsburgha to 15. z rzędu awans do play off; takiej serii nie ma obecnie żaden zespół w północnoamerykańskich ligach sportowych. Natomiast stołeczni gracze zakwalifikowali się siódmy raz z kolei i 13. w ostatnich 14 sezonach.

Wyjazdowe zwycięstwa po dogrywkach odnieśli także hokeiści Florida Panthers i St. Louis Blues. Ekipa Panthers pokonała Chicago Blackhawks 4:3, zaś Blues wygrała z Minnesota Wild 5:4.

Przebieg tych gier, podobnie jak tej z udziałem Capitals i Penguins, miał niemal identyczny przebieg, tzn. w końcowej fazie (60. minuta) do remisów doprowadzali Alex DeBrincat - 59.42 min z Blackhawks (na 3:3) i Kirił Kaprizow 59.08 z Wild (na 4:4).

Ale ostatnie słowo należało do przyjezdnych i o wygranych zadecydowali - odpowiednio - Sam Bennett (Panthers) i Ryan O'Reilly (Blues). Klub z St. Louis roztrwonił największą przewagę, bowiem prowadził 3:0 i 4:2.

W meczu będącym rewanżem za finał ubiegłorocznego Pucharu Stanleya broniący tytułu Tampa Bay Lightning pokonali Dallas Stars 3:0. Z kolei w nowojorskich derbach Rangers ulegli Islanders 0:4.