Nie tylko Aleksandar Atanasijevic. Przemysław Kupka w PGE Skrze Bełchatów

Siatkówka
Nie tylko Aleksandar Atanasijevic. Przemysław Kupka w PGE Skrze Bełchatów
fot. Garbaczewska Photography
Czy Przemysław Kupka w przyszłym sezonie zagra w PGE Skrze Bełchatów?

Przemysła Kupka w PGE Skrze Bełchatów? Według naszych informacji młodzieżowy reprezentant Polski zasili od przyszłego sezonu szeregi dziewięciokrotnych mistrzów Polski. 20-letni atakujący będzie pełnił rolę zmiennika powracającego do klubu Aleksandara Atanasijevicia.

W ostatnim roku utalentowany siatkarz przebywał na wypożyczeniu w pierwszoligowym KPS Siedlce. Był to zarazem jego pierwszy sezon w seniorskiej siatkówce. W trakcie niego rywalizował o pierwszą "szóstkę" z Mateuszem Kańczokiem. W całych rozgrywkach rozegrał 23 spotkania, w których zdobył okrągłe 200 punktów. Dwukrotnie został wybierany MVP - w meczach z MCKiS Jaworzno oraz STS Olimpią Sulęcin.

 

ZOBACZ TAKŻE: Serie A1: Aleksandar Atanasijevic opuścił Sir Safety Conad Perugia


Kupka, określany nadzieją polskiej siatkówki, w dużej mierze przyczynił się do awansu siedlczan do fazy play-off Tauron 1 Ligi. Ostatecznie zespół prowadzony przez Mateusza Grabdę ukończył rozgrywki na siódmej lokacie, wygrywając po złotym secie z Mickiewiczem Kluczbork.


Według naszych informacji dobra postawa mierzącego 206 centymetrów zawodnika sprawiła, iż powróci on z wypożyczania do PGE Skry. To właśnie z bełchatowianami przed rokiem podpisał pięcioletni kontrakt.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez PGE Skra Bełchatów (@pgeskra)"Kupek" będzie miał od kogo uczyć się siatkarskiego rzemiosła w przyszłym sezonie. Wszystko wskazuje na to, że od samego Atanasijevicia. Serb niedawno pożegnał się z Sir Safety Conad Perugia i w najbliższym czasie ma podpisać kontrakt z bełchatowianami.

 

Zawodnik z Tarnowskich Gór posiada znakomite warunki fizyczne (206 cm wzrostu, 363 cm zasięgu w ataku). W przeszłości był uczniem spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego i to z zespołem SMS PZPS występował w minionym sezonie w Krispol 1. Lidze.

Przemysław Nowak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - Iran 3:0. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie