PlusLiga: Rewolucja w GKS Katowice. Dziewięciu siatkarzy na wylocie

Siatkówka
PlusLiga: Rewolucja w GKS Katowice. Dziewięciu siatkarzy na wylocie
fot. Cyfrasport
Dziewięciu siatkarzy odchodzi z klubu PlusLigi - GKS Katowice po zakończeniu sezonu, w tym Jan Nowakowski.

Dziewięciu siatkarzy odchodzi z klubu PlusLigi - GKS Katowice po zakończeniu sezonu. Katowiczanie w minionych rozgrywkach zajęli dziewiąte miejsce.

Nie zostaną przedłużone wygasające kontrakty rozgrywającego Jana Firleja, atakującego Wiktora Musiała, środkowych Emanuela Kohuta (Słowacja), Jana Nowakowskiego i Miłosza Zniszczoła, przyjmujących Adriana Buchowskiego, Kamila Kwasowskiego i Sławomira Stolca oraz amerykańskiego libero Dustina Wattena.

 

ZOBACZ TAKŻE: Serie A1: Aleksandar Atanasijevic opuścił Sir Safety Conad Perugia

 

Nowe umowy zawarli atakujący kapitan Jakub Jarosz, przyjmujący Jakub Szymański, rozgrywający Jakub Nowosielski oraz libero Dawid Ogórek. Ważny kontrakt ma też środkowy Kamil Drzazga.

 

W tym kończącym się katowiczanie zajęli dziewiąte miejsce, ale do końca zasadniczej części rozgrywek liczyli się w walce o play off z udziałem ośmiu ekip. Celem drużyny było utrzymanie się w PlusLidze.

 

Trenerem pozostanie Grzegorz Słaby, który rok wcześniej zastąpił Dariusza Daszkiewicza. Słaby wprowadził GKS Katowice w sezonie 2015/2016 do ekstraklasy, potem był asystentem Piotra Gruszki i Daszkiewicza.

 

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie