FIFA straciła kolejną licencję. Gra bez uznanej marki z Polakiem w składzie

E-sport
FIFA straciła kolejną licencję. Gra bez uznanej marki z Polakiem w składzie
fot. EA Sports
EA Sports utraciło z bazy kolejną drużynę na rzecz Konami.

Rywalizacja na linii Electronic Arts - Konami nabiera tempa. Japończycy odpowiedzialni za serię Pro Evolution Soccer wykupili bowiem kolejną licencję na klub zarezerwowany do tej pory dla serii FIFA. Mowa o SSC Napoli, którego barw broni na co dzień Piotr Zieliński.

Niebawem powinniśmy otrzymać pierwsze informacje na temat kolejnych części sztandarowych serii EA Sports i Konami, czyli PES 2022 i FIFA 22. Premiera pierwszej z wymienionych wzbudza wiele emocji, ponieważ studio odpowiedzialne za Pro Evolution Soccer w zeszłym roku nie wydało nowej odsłony, by na przestrzeni dwóch lat przygotować kompletną i innowacyjną produkcję. EA ma z kolei aspiracje, by z przytupem zameldować się na nowych platformach PlayStation 5 i Xbox Series X i rywalizacji z pewnością nie odpuści.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ważne reformy MKOl. Sporo zyskał e-sport!

 

Japończycy akcentują swoje aspiracje, poprzez wykupowanie kolejnych licencji, które od dawna były przecież największą bolączką PESa. Tym razem zadbali o przejęcie SSC Napoli, w którym występuje reprezentant Polski Piotr Zieliński. Świetną wiadomością dla Konami jest nie tylko to, że włoski klub od sezonu 2022/2023 będzie dostępny w ich grze, ale również to, że z barw i logotypu podopiecznych Gennaro Gattuso będą musieli tym samym zrezygnować "Elektronicy". Jest to już trzeci zespół (po Juventusie i AS Roma) z Serie A zarezerwowany dla Pro Evo.

 

 

FIFA nadal posiada miażdżącą przewagę, jeśli chodzi o licencje i prawa do logotypów poszczególnych drużyn i reprezentacji, jednak Konami konsekwentnie wykonuje kroki mające na celu stopniowe poszerzanie puli zespołów dostępnych w Pro Evo. Premiera nowych części poszczególnych serii będzie miała miejsce jesienią tego roku.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie