La Liga: Zwycięstwa drużyn z Madrytu

Real Madryt pokonał Osasunę Pampeluna 2:0.

Lider Atletico i wicelider Real odniosły zwycięstwa w 34. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Piłkarze Diego Simeone pokonali na wyjeździe Elche 1:0, a "Królewscy" wygrali u siebie z Osasuną 2:0. Goniąca madrycki duet Barcelona zmierzy się w niedzielę z Valencią.

O zwycięstwie Atletico nad przedostatnim w tabeli Elche rozstrzygnął gol Marcosa Llorente w 23. minucie.

W doliczonym czasie gry Elche mogło wyrównać, miało bowiem rzut karny po zagraniu ręką Llorente, ale Fidel Chavez trafił w słupek.

Część mediów zwraca uwagę, że przy tej sytuacji słoweński bramkarz Jan Oblak nieco za wcześnie wyszedł przed linię bramkową.

- Zwycięstwo dzisiaj było naszym obowiązkiem. Te trzy punkty dają dużo siły przed tym, co nas czeka. Wygrana zawsze wzmacnia ducha zespołu i pewność siebie, a tym bardziej teraz, gdy zbliżamy się do finałowej części - powiedział Llorente.

Real dość długo męczył się z Osasuną i dopiero w ostatnich kwadransie zapewnił sobie wygraną.

"Chłopcy z Brazylii dali Realowi energię do zwycięstwa" - napisała agencja Reuters.

Bramki zdobyli reprezentanci "Canarinhos" - Eder Militao w 76. minucie i Casemiro cztery minuty póżniej.

"Królewscy" rywalizują obecnie na dwóch ważnych frontach. W środowym rewanżu półfinału Ligi Mistrzów zagrają na wyjeździe z Chelsea Londyn, z którą u siebie zremisowali 1:1.

W tej sytuacji trener Zinedine Zidane dał odpocząć w sobotni wieczór kilku piłkarzom, w rezerwie pozostali pomocnicy Toni Kroos i Luka Modric. Natomiast od początku zagrał wreszcie trapiony kontuzjami Eden Hazard.

Atletico ma 76 punktów, a Real 74. Trzecia Barcelona (71) zagra w niedzielę na wyjeździe z Valencią. Trener Katalończyków Ronald Koeman został w piątek zawieszony na dwa ligowe mecze za czerwoną kartkę, jaką zobaczył w trakcie przegranego w czwartek 1:2 spotkania u siebie z Granadą. Barcelona złożyła odwołanie.