Nikola Grbić odejdzie z ZAKSY tuż po finale Ligi Mistrzów?

Siatkówka
Nikola Grbić odejdzie z ZAKSY tuż po finale Ligi Mistrzów?
fot. PAP
Nikola Grbić odejdzie z ZAKSY tuż po finale Ligi Mistrzów?

Nikola Grbić może odejść z drużyny Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle tuż po finale siatkarskiej Ligi Mistrzów - donosi włoski dziennikarz Gian Luca Pasini. Serbski szkoleniowiec ma zostać nowym trenerem Sir Safety Conad Perugia.

"Czy to dzień Grbicia w Perugii" - pyta Pasini, sugerując, że trener może pożegnać się z ZAKSĄ zaraz po finałowym starciu z innym włoskim klubem, Itasem Trentino. Dziennikarz dodał także, że nowymi siatkarzami Perugii mogą zostać Riccardo Sbertoli i Ricardo Lucarelli.

- To że wykonali telefon do Nikoli, wcale mnie nie dziwi, bo prezes Sirci już od dłuższego czasu składał mu różne propozycje. (...) Grbić to jednak profesjonalista w każdym calu. Zawsze odmawiał, bo ma ważny kontrakt z naszym klubem. Przypomnę, że my w już w grudniu ogłosiliśmy, że Nikola z nami zostaje i mam nadzieję, że nic się w tej sprawie nie zmieni - przyznał jakiś czas temu w rozmowie z Polsatem Sport prezes ZAKSY Sebastian Świderski.

 

Gdyby Grbić faktycznie trafił do Perugii, zostałby następcą Vitala Heynena. Szkoleniowiec reprezentacji Polski został kilka tygodni temu zwolniony z włoskiego klubu. Dla Grbicia byłby to powrót do tej drużyny - był już jej trenerem w sezonie 2014/2015.

Następnie Grbić prowadził reprezentację Serbii, a później wrócił do pracy klubowej - po trzech latach we włoskiej ekipie Calzedonia Werona, w 2019 roku trafił do ZAKSY. Jako szkoleniowiec polskiej drużyny doprowadził ją między innymi do drugiego miejsca w PlusLidze w sezonie 2020/2021, a także do finału Ligi Mistrzów, w którym w sobotę ZAKSA zmierzy się z Trentino.

 

Transmisja finałowego meczu Ligi Mistrzów: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Itas Trentino w sobotę 1 maja o godz. 20:15 w Polsacie Sport i serwisie Ipla.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie