Puchar Niemiec: RB Lipsk pierwszym finalistą. Ogrom emocji w dogrywce pierwszego półfinału

Dogrywka pierwszego półfinału przyniosła wiele emocji.

Piłkarze RB Lipsk pokonali na wyjeździe Werder Brema po dogrywce 2:1 i jako pierwsi awansowali do finału Pucharu Niemiec. Na sobotę zaplanowano drugi półfinał, w którym Borussia Dortmund Łukasza Piszczka podejmie rewelację rozgrywek - występujący klasę niżej Holstein Kiel.

Po 90 minutach meczu Bremie utrzymywał się wynik bezbramkowy. Najciekawsze wydarzenia miały miejsce w dogrywce.

Wicelider Bundesligi objął prowadzenie w 93. minucie, gdy trafił Koreańczyk Hee-Chan Hwang. Werder wyrównał w końcówce pierwszej części dogrywki za sprawą Leonardo Bittencourta, który wykorzystał poważny błąd defensywy rywali.

Decydujący cios zadali goście. Kiedy wydawało się, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebne będą rzuty karne, gola na wagę awansu strzelił w 120+1. minucie Szwed Emil Forsberg, po asyście Hwanga.

Piłkarze z Lipska po raz drugi w historii zagrają w finale DFB-Pokal. W 2019 roku przegrali 0:3 z Bayernem Monachium.

Wiadomo już, że po tym sezonie opuści ich Julian Nagelsmann. 33-letni szkoleniowiec, uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych trenerów w Europie, przechodzi do Bayernu. W klubie z Lipska zastąpi go Amerykanin Jesse Marsch.

W sobotę Borussia Dortmund, z której po tym sezonie odejdzie doświadczony Łukasz Piszczek, podejmie występujący na drugim poziomie rozgrywek Holstein Kiel. Goście to rewelacja rozgrywek, wyeliminowali np. w drugiej rundzie broniący trofeum Bayern Roberta Lewandowskiego.

Finał Pucharu Niemiec odbędzie się 13 maja na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.