WT w siatkówce plażowej: Kantor i Łosiak awansowali do ćwierćfinału

Siatkówka
WT w siatkówce plażowej: Kantor i Łosiak awansowali do ćwierćfinału
fot. FIVB

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak awansowali do ćwierćfinału trzeciego turnieju World Tour w siatkówce plażowej w meksykańskim Cancun. W 1/8 finału odpadły Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek.

Kantor i Łosiak wygrali z Łotyszami Aleksandrsem Samoilovsem i Janisem Smedinsem 2:0 (22:20, 21:15). Ich ćwierćfinałowymi rywalami będą Włosi Adrian Ignacio Carambula Raurich i Enrico Rossi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wicemistrz świata trenerem siatkarzy z Wrocławia

 

fot. FIVB

 

 

Z kolei Wojtasik i Kociołek w 1/8 finału przegrały z australijskim duetem Taliqua Clancy, Mariafe Artacho Del Solar 0:2 (18:21, 17:21).

 

Nie przeszli fazy grupowej Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, natomiast już w kwalifikacjach odpadli Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz (Polacy musieli zejść z boiska przy stanie 3:3 w pierwszym secie, ze względu na kontuzję pleców Szałankiewicza) oraz Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz.

 

Wszystkie trzy turnieje w Cancun są czterogwiazdkowe (rangę zawodów cyklu wyznacza pięciostopniowa skala) i kluczowe dla ekip walczących o punkty do olimpijskiego rankingu. Z polskich par szczególne znaczenie ma to dla Kantora i Łosiaka. Fijałek i Bryl są już pewni wywalczenia przepustki do Tokio.

NP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze