Ajax Amstedam rozbił FC Emmen i przypieczętował mistrzostwo Holandii

Piłkarze Ajaksu Amsterdam na trzy kolejki przed końcem sezonu zapewnili sobie 35. mistrzostwo Holandii w swojej historii. Kropkę nad "i" postawili w niedzielę, wygrywając u siebie z FC Emmen 4:0.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Ajax Amsterdam potrzebował punktu, by przypieczętować tytuł mistrzowski. Biorąc pod uwagę, że na Johan Cruijff ArenA przyjechała jedna z najsłabszych ekip w Eredivisie, zadanie nie wydawało się zbyt trudne.

Faworyzowani gospodarze otworzyli wynik w 10. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Jurrien Timber. Było to jego premierowe trafienie w Eredivisie.

Po przerwie podopieczni Erika ten Haga, który kilka dni temu przedłużył kontrakt do końca sezonu 2022/2023, poszli za ciosem. Kolejne bramki zdobyli Sebastien Haller, Devyne Rensch i Davy Klaassen.

Ajax Amsterdam - FC Emmen 4:0 (1:0)
Bramki: Jurrien Timber 10, Sebastien Haller 61, Devyne Rensch 66, Davy Klaassen 74

Sukces swojego ukochanego klubu świętowali także kibice, którzy zgromadzili się przed stadionem.