Andy Ruiz Jr wypunktował Chrisa Arreolę w pojedynku wagi ciężkiej

Sporty walki
Andy Ruiz Jr wypunktował Chrisa Arreolę w pojedynku wagi ciężkiej
Fot. Polsat Sport

Andy Ruiz Jr (34-2, 22 KO) pokonał na punkty Chrisa Arreolę (38-7-1, 33 KO) w sobotnim pojedynku wagi ciężkiej podczas gali w Carson. Walka miała wyrównany przebieg i obfitowała w wiele zaskakujących zwrotów akcji, a także bójki... na trybunach. Zobacz skrót wideo z tego pojedynku.

Ruiz już w pierwszej rundzie przeważał wyprowadzając kombinację trzech ciosów, z których ostatni doszedł do zamierzonego celu. Chwilę później "Niszczyciel" poprawił swoje "dzieło" trafiając prawym sierpowym i w efekcie wygrał pierwszą rundę 10:9.


Arreola był zmuszony do obrony, ale właśnie wtedy w pierwszych minutach drugiej rundy trafił prawą ręką swojego rywala i posłał go na deski. Ruiz wstał niewzruszony i powrócił do pojedynku. Pod koniec rundy ponownie było gorąco, a kibice w Dignity Health Sports Park w kalifornijskim Carson poderwali się, aby lepiej zobaczyć wielkie show.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dereck Chisora przegrał z Josephem Parkerem. Obaj chcą rewanżu


Trzecia runda to jeszcze większe emocje. Obaj pięściarze nie szczędzili sobie mocnych ciosów i twardych sierpowych, a w czwartej części było jeszcze lepiej. Atmosfera udzieliła się nawet niektórym fanom, którzy próbowali odtwarzać wymiany z ringu na trybunach...

 


W piątą rundę lepiej wszedł Arreola trafiając swojego przeciwnika prawym krzyżowym. Ruiz także nie miał problemów z dotarciem do przeciwnika, a tuż przed gongiem nawet nieco zamroczył rywala. W szóstej rundzie mieliśmy do czynienia z kolejnym małym "spięciem" na trybunach, ale dużo działo się także na ringu. Przewagę zaczął zdobywać Ruiz, a Arreola czekał na swoją okazję.

 

ZOBACZ TAKŻE: Floyd Mayweather Jr. kontra Logan Paul. Znamy termin, każdy będzie miał indywidualny limit wagowy


Siódma runda to kolejny pokaz umiejętności Ruiza. Szybko dopadał swojego przeciwnika, a Arreola nie mógł nic z tym zrobić. W ósmej części aktywniejszy był Ruiz, ale najmocniejszy cios padł ze strony Arreoli. W dziewiątej i dziesiątej rundzie znów rysowała się przewaga "Niszczyciela".


W jedenastej części Arreola zaczął sygnalizować uraz lewego barku, ale nie poddawał się. Nie skapitulował aż do końca i odpowiadał na ciosy w dwunastej rundzie, a po ostatnim gongu ręce w geście zwycięstwa podniosło dwóch pięściarzy, choć sędziowie widzieli wyraźną przewagę Ruiza przyznając mu więcej punktów: 117:110, 118:109 i 118:109.

Skrót walki Andy Ruiz Jr - Chris Arreola:

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze