Finał Fortuna Pucharu Polski: Raków Częstochowa - Arka Gdynia. Skrót meczu (WIDEO)

Ivi, autor wyrównującego gola.

Raków Częstochowa, po świetnej skuteczności w ostatnich 10 minutach meczu, sięgnął po Fortuna Puchar Polski. Ekipa z PKO BP Ekstraklasy w wielkim finale wygrała 2:1 z przedstawicielem Fortuna 1 Ligi, czyli Arką Gdynia. Zobaczcie skrót finałowego spotkania.

Arka wyszła na prowadzenie w 57. minucie za sprawą trafienia Mateusza Żebrowskiego po podręcznikowym "centrostrzale". Raków dążył do wyrównania i dopiął swego w 81. minucie, kiedy to golkipera ekipy z Gdyni pokonał Ivi. Gdy wydawało się, że nie poznamy triumfatora tegorocznej edycji Fortuna Pucharu Polski w regulaminowym czasie gry, w końcówce trafienie na wagę wygranej zanotował David Tijanić.

Puchar, po raz pierwszy w historii Rakowa, jedzie do Częstochowy!

Skrót meczu Raków Częstochowa - Arka Gdynia 2:1 (WIDEO)

Raków Częstochowa - Arka Gdynia 2:1 (0:0)
Bramki: Ivi 81, Tijanić 89 - Żebrowski 57

Raków: Dominik Holec - Kamil Piątkowski, Andrzej Niewulis, Zoran Arsenić (80. Petr Schwarz) - Fran Tudor, Igor Sapała (46. Marko Poletanović), Ben Lederman (85. Daniel Szelągowski), Patryk Kun - Ivi Lopez, Vladislavs Gutkovskis (68. Jakub Arak), Marcin Cebula (80. David Tijanić). Trener: Marek Papszun.
Arka: Kacper Krzepisz - Arkadiusz Kasperkiewicz, Michał Marcjanik, Haris Memić - Adam Deja, Adam Danch - Fabian Hiszpański (58. Artur Siemaszko), Juliusz Letniowski (46. Marcus Vinícius), Luis Valcarce (58. Kacper Skóra) - Mateusz Żebrowski (80. Paweł Sasin), Maciej Rosołek. Trener: Dariusz Marzec.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)